Narzekasz na swój duży biust? Wybierz zmniejszenie piersi!

Duży biust może być takim samym powodem do problemów jak ten mały. W każdym z tych przypadków można skorzystać ze specjalnych zabiegów.

Gdy biust jest za duży, może być dużym obciążeniem każdego dnia – nie tylko może stać się powodem do kompleksów, ale również może powodować realne zagrożenie dla kręgosłupa. W sytuacji, gdy biust stanowi nadmierny balast, warto rozważyć zmniejszanie piersi. Ten zabieg chirurgiczny pozwala na nadanie im nie tylko zgrabniejszego wyglądu, ale również daje wiele innych korzyści!

Z tego artykułu możesz dowiedzieć się między innymi:

  • Na czym polega zmniejszenie piersi?
  • Jakie są wskazania do pomniejszenia biustu?
  • Jak przebiega zabieg zmniejszenia biustu?
  • Jakie są zalecenia pooperacyjne?
  • Gdzie można skorzystać z takiego zabiegu?

Na czym polega zmniejszenie piersi?

Zabieg taki jak zmniejszenie piersi polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki zlokalizowanej w piersiach, a także na ich odpowiednim wymodelowaniu, aby nadać mu atrakcyjny dla pacjentki wygląd.

Jako że duże piersi najczęściej składają się z tkanki tłuszczowej, taka operacja polega głównie na usunięciu nadmiaru tej tkanki, a także na wycięciu skóry. Niekiedy procedura obejmuje także zmianę położenia brodawki sutkowej lub też zastosowanie implantów, gdy piersi są obwisłe i mało jędrne.

Profesjonalne zmniejszanie piersi pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów – piersi są nie tylko mniejsze i bardziej foremne, ale również lżejsze. Nie przeszkadzają zatem w wykonywaniu codziennych czynności, a także skutecznie niwelują bóle pleców często towarzyszące kobietom z większym biustem.

Kobiety posiadające duży rozmiar piersi najczęściej decydują się na zabieg prywatny. W wybranych przypadkach istnieje możliwość refundowania zabiegu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jakie są wskazania do pomniejszenia biustu?

Podobnie jak wiele kobiet narzeka na zbyt mały rozmiar biustu, także jego za duże gabaryty mogą być przyczyną wielu problemów.

Jak zostało wspomniane już wcześniej, duże piersi często są przyczyną bólu pleców ze względu na swoją znaczną wagę. Mogą przeszkadzać w uprawianiu sportów, a nawet w komfortowym śnie! Dodatkowo, kobiety z dużymi piersiami często mają trudności w dobrze odpowiedniej bielizny oraz odzieży.

Warto przy tym wskazać, że zmniejszenie piersi u niektórych pacjentek spowodowało także poprawę działania układu oddechowego oraz zmniejszenie częstotliwości i intensywności bólów migrenowych głowy.

Oczywiście, zmniejszanie piersi ma także aspekt psychologiczny. Duży biust może być także mankamentem i powodem do kompleksów. Odpowiedni rozmiar pomoże wówczas pacjentce w odzyskaniu swojej pewności siebie oraz zadowolenia z życia!

Jak przebiega zabieg zmniejszenia biustu?

Zanim pacjentka weźmie udział w operacji zmniejszenia biustu, musi udać się do lekarza chirurgii plastycznej na konsultację. Podczas wizyty lekarz bada piersi oraz rekomenduje najlepsze metody ich zmniejszenia i wymodelowania. Zaleca także odpowiednie badania i sprawdza, czy u pacjentki nie występują ewentualne przeciwwskazania do operacji.

Zmniejszanie piersi to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu chirurg wykonuje nacięcia na piersi oraz w okolicy brodawki, aby usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Następnie zmienia pozycję brodawki i usuwa nadmiar skóry. Redukcja piersi może być także związana z ich wymodelowaniem, na przykład z użyciem implantów piersi.

Całkowity czas trwania zabiegu to od 2 do 4 godzin w zależności od stopnia skomplikowania procedury.

Jakie są zalecenia pooperacyjne?

Po zabiegu zmniejszenia piersi pacjentka musi pozostać w klinice przez 1-2 dni. Po wyjściu do domu musi stosować się do zaleceń pozabiegowych. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • spanie i odpoczywanie na plecach przez 2 tygodnie po zabiegu
  • ograniczenie ruchu przez 2 tygodnie po zabiegu
  • noszenie specjalnej bielizny pooperacyjnej przez 3 tygodnie po zabiegu
  • smarowanie piersi odpowiednimi maściami w celu redukcji blizn
  • systematyczne odwiedzanie lekarza w celu kontroli gojenia się ran oraz efektów zabiegu

Całkowity czas rekonwalescencji po zabiegu takim jak zmniejszenie piersi to około 3 miesięcy. Po tym okresie można także zauważyć pełne jego wyniki.

Gdzie można skorzystać z takiego zabiegu?

Dzisiaj zmniejszanie piersi to coraz częściej prowadzony zabieg, z którego można skorzystać w wielu gabinetach i klinikach chirurgii plastycznej specjalizujących się w tej właśnie dziedzinie.

W mieście Kraków zabieg ten oferuje gabinet Chirurgia Plastyczna – Marta Raczkowska, którego specjalnością jest powiększanie oraz redukcja piersi. To właśnie tam pacjentki decydujące się na zmniejszanie piersi mogą znaleźć się pod fachową opieką najlepszych specjalistów w tej właśnie dziedzinie.

Więcej informacji o zabiegu zmniejszania piersi można uzyskać na stronie: https://www.raczkowska.pl/zmniejszanie-piersi/.

Cena zabiegu to wynosi średnio około 20 tysięcy złotych. Dokładne informacje o kosztach można uzyskać podczas wizyty.

Leave A Reply

Navigate