Złącza Camlock – czym są?

Złącza Camlock bywają także nazywane złączami Kamlok lub Kamlock. Najprościej mówiąc, jest to system złączy, które są przeznaczone do szybkiego, precyzyjnego łączenia dwóch przewodów giętkich bądź jednego przewodu z przyłączem maszynowym. Element męski złączy łączy się z elementem żeńskim za pomocą przełożenia dźwigni. Złącze Camlock najczęściej stosuje się w takich branżach jak budownictwo, górnictwo, przemysł chemiczny, spożywczy.

Rodzaje złącz Camlock

Do wyboru jest kilka rodzajów złącz Kamlok. Pierwszym typem są aluminiowe złączki. Zostały one wykonane z aluminium ze specjalnym przeznaczeniem dla sektorów górniczych, spożywczych czy dla branży budowlanej. Złącza te pozwalają szybko przyłączyć wąż do przyłącza maszynowego. Dzięki nim możliwe jest także złączenie dwóch węży giętkich.

Inny rodzaj to stalowe złącza Kamlock. Złączki wykonane są w tym przypadku ze stali nierdzewnej, szlachetnej. Mogą to być np. złączki do węży, z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym, z zaślepką.

Kolejnym typem złącz są polipropylenowe złącza Camlock. Są one wykonane z organicznego związku chemicznego, co przekłada się na ich wysoką trwałość i wytrzymałość. Jednocześnie są bardzo lekkie. Znajdują zastosowanie w rozmaitych branżach.

Częstym wyborem są również mosiężne złącza Kamlok. W tym przypadku złączki wykonane są z mosiądzu. Można zdecydować się na Kamlocki ze złączem do węży, z gwintem zewnętrznym, wewnętrznym, z zaślepkami.

Złączka Camlock z zabezpieczeniem jest wykonywana ze stali nierdzewnej. Można dodatkowo dokupić akcesoria, np. uszczelki NBR, EPDM, FKM, łańcuch do złączek oraz wiele innych.

Gdzie kupić złącze Camlock?

Złącze Camlock kupujemy wyłącznie w sprawdzonych sklepach internetowych czy stacjonarnych. Jak widać, muszą być one wykonane z odpowiednich materiałów, być trwałe, solidne, spełniać określone normy. Podczas wyboru złącz Kamlok nie kierujemy się wyłącznie ceną. Najważniejsza jest wysoka klasa danego produktu. Armatura przemysłowa ma do spełnienia określone zadania. Nic dziwnego, że kluczową rolę odgrywają odpowiednio dopasowane elementy, które muszą być odporne na działanie wysokiego ciśnienia, niezwykle wysokich temperatur, pracę w różnych warunkach atmosferycznych. Złącza Camlock od producenta będą dobrym wyborem.

Leave A Reply

Navigate