Zegarki sportowe: jak wybrać odpowiednie?

Zegarki sportowe damskie i męskie cieszą się ogromną popularnością. Wszystko ze względu na to, że łączą w sobie funkcjonalność klasycznych zegarków, a jednocześnie pozwalają na monitorowanie postępów, jeśli chodzi o poprawę formy. To nie tylko praktyczne gadżety, ale także stylowe dodatki, które warto mieć. Na co zwracać uwagę, wybierając idealny model dla siebie?

Smartband, smartwatch czy zegarek sportowy?

Do wyboru mamy kilka rodzajów akcesoriów, jeśli chodzi o monitorowanie aktywności. Do najprostszych urządzeń można zaliczyć smartband. To zwykłe opaski sportowe/opaski fitness. Ich zaletą jest niska cena i minimalistyczny wygląd. Często są to gadżety wybierane przez kobiety ze względu na subtelny design. Opaski te liczą podstawowe parametry aktywności, np. liczbę kroków. Minusem jest mały ekran, który średnio sprawdza się do odczytu.

Bardziej zaawansowane, a zarazem najbardziej popularne, są zegarki sportowe. Zegarek sportowy wygląda podobnie jak klasyczne zegarki, dlatego idealnie sprawdza się na co dzień. Jest droższy niż smartband, jednak jego cena nie jest wygórowana. Do dodatkowych atutów zaliczamy prostotę obsługi, długi czas pracy baterii, wiele funkcji sportowych.

Ostatnim gadżetem jest smartwatch, który ma szerszą funkcjonalność. Pozwala na kontrolowanie aparatu, odtwarzacza muzyki, korzystanie z wielu aplikacji, które posiadamy na smartfonie. Możliwe jest także obsługiwanie wiadomości czy wykonywanie połączeń. Oczywiście smartwatche mają także funkcje sportowe, jednak schodzą one w tym przypadku na nieco dalszy plan.

Zegarki sportowe: jak wybrać odpowiednie?

Na co zwracać uwagę, wybierając zegarki sportowe?

Jeśli wiemy, jakiego typu gadżet do monitorowania aktywności fizycznej nas interesuje, warto przyjrzeć się konkretnym modelom. Różnią się one jakością wykonania, funkcjonalnością, wyglądem i oczywiście ceną. Początkowe określenie budżetu ułatwi nam zadanie. Na stronie fabrykazegarkow.pl można znaleźć zegarki sportowe od 66 złotych do kilku-kilkunastu tysięcy złotych. To dlatego początkowe sprecyzowanie oczekiwań będzie mieć kluczowe znaczenie.

Pierwszym krokiem jest określenie potrzeb. Niektóre sportowe zegarki są zaprojektowane z myślą o osobach, które lubią po prostu spacerować, inne idealnie sprawdzają się wśród biegaczy czy pływaków, a jeszcze następne wśród pasjonatów chodzenia po górach. Cele będą wpływać na to, jaki model wybierzemy, np. wodoszczelny, z pulsometrem itd.

zegarki sportowe

Drugim ważnym krokiem jest wybór materiału wykonania. Często modele sportowe są produkowane z silikonu, jednak nie jest to regułą. Następnie określamy wygląd zegarka. Jeśli chcemy nosić go także na co dzień, dostosujmy go do naszego stroju – sportowego lub bardziej eleganckiego. Jeśli w pracy obowiązuje nas określony dress code, dobrym uzupełnieniem będą np. zegarki Diesel.

Dodatkowo należy zadbać o to, aby dane można było łatwo i szybko przesyłać na komputer czy smartfona. Zegarek sportowy powinien być wyposażony w podstawowe funkcje: licznik kroków, licznik spalonych kalorii, stoper, timer, pulsometr, GPS. Dodatkowo można zdecydować się na inne opcje, które będą zależne od tego, jak spędzamy wolny czas.

Sportowe zegarki do biegania

Jeśli wybieramy zegarek do biegania na fabrykazegarkow.pl, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Koniecznością jest pulsometr. Pomiar pulsu pozwoli na dopasowywanie intensywności treningu. Zegarek do biegania powinien także być wodoszczelny oraz posiadać moduł GPS. Niezbędne będzie również mierzenie pokonanego dystansu. Wybierajmy modele z możliwie dużym i jasnym wyświetlaczem. Do dodatkowych opcji można zaliczyć osobistego trenera (ustalamy program ćwiczeń i monitorujemy postępy), sterowanie odtwarzaczem muzyki. Zegarek sportowy nie powinien obcierać nadgarstka, zatem dobrze sprawdzą się modele silikonowe.

Leave A Reply

Navigate