Wzory tatuaży – Trash Polka

Trash Polka to niezwykle charakterystyczny styl tatuażu. Jest bardzo wyrazisty i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych styli tatuowania. Jak narodził się ten styl? Dla kogo jest odpowiedni?

Czym jest Trash Polka?

trash polkaUważa się, że styl ten narodził się w Buena Vista Tattoo Club w Niemczech. Jego pionierami byli Simone Plaff i Volko Merschky (ich dzieło znajduje się po lewej stronie). Charakterystyczne dla tego stylu są smugi, rozmazywanie, które powodują, że całość wygląda chaotycznie. Niekiedy do tego typu tatuażu dodawane są słowa. Tatuaże w stylu Trash Polka wykonywane są czarnym i czerwonym tuszem. Jak twierdzi Volko, styl ten to połączenie natury, abstrakcji, technologii, przeszłości, teraźniejszości, przyszłości i przeciwieństw.

Dla kogo są wzory tatuaży Trash Polka?

Zastanawiając się nad zrobieniem tatuażu tego typu, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. To, co jest istotne przy wyborze jakiegokolwiek wzoru tatuażu, to kolory i rozmieszczenie. Jak wspomniałam wcześniej, wzory tatuażu w tej stylistyce wykonane są jedynie czarnym i czerwonym tuszem. Nie każdy tatuator robi tatuaże w stylu Trash Polka, dlatego ważne jest znalezienie odpowiedniego studia i artysty. Nie wszyscy są w stanie odwzorować wybrane przez nas wzory, dlatego najlepiej będzie, gdy znajdziemy osobę, która najpierw zaprojektuje dla nas tatuaż.

trash polkaOdważne wzory tatuaży

Należy pamiętać, że Trash Polka to bardzo śmiałe wzory. Mamy do czynienia z intensywnymi barwami. Linie są nieregularne, rozmazane. Warto pamiętać, że kolory z czasem blakną, niektóre z linii (szczególnie czerwone) mogą być z czasem mniej widoczne, a sam tatuaż przestanie wyglądać “świeżo”. Tatuaże w tym stylu wyglądają najlepiej, gdy kontrast jest bardzo mocno widoczny. Czerwony tusz może również wywoływać reakcje alergiczne. Warto mieć to na uwadze.

Nowy, rzadki styl

Trash Polka to stosunkowo nowy styl. Jeśli zależy Ci na tym, by wyróżnić się z tłumu, warto się na niego zdecydować. Jednocześnie, może okazać się problematyczne znalezienie osoby, która podejmie się wykonania tatuażu tego typu. Obecnie najbardziej rozpowszechniony jest w Niemczech.

Leave A Reply

Navigate