Wzory tatuaży dla kobiet – na co się zdecydować?

ododa na tatuaże nieustająco trwa. Wcale nie musimy decydować się na duże wzory – istnieje wiele minimalistycznych wzorów tatuaży, które dodadzą nam uroku. Co warto wybrać?

Wzory tatuaży dla kobiet: kwiaty

Kwiaty są bardzo popularnym motywem wśród kobiet – szczególnie róże. Możemy zdecydować się na subtelne wzory na karku, ramieniu czy na plecach. Zarówno te czarno-białe, jak i kolorowe będą wyglądać kobieco i z klasą. Kwiatowe wzory tatuaży idealnie komponują się z geometrycznymi liniami, wzorami w stylu dotwork (powstałymi z drobnych kropek o różnym zagęszczeniu), ale także z zakręconymi szlaczkami. Dla odważniejszych kobiet polecane są tzw. wzory watercolor, które imitują rozlaną farbę. Pastelowe tła kontrastują z czarnymi konturami tatuażu, tworząc niebanalną całość.

Tatuaże na palcach

Coraz więcej kobiet decyduje się na niewielkie tatuaże na palcach. Znak nieskończoności, serce, nutki, unalomenapisy, strzałki – te wzory tatuaży dodadzą sporo uroku. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji – tatuaże na palcach szybko blakną, dlatego musimy zwracać na nie szczególną uwagę, odpowiednio zabezpieczać je przed słońcem i nawilżać – niezależnie od pory roku i pogody. Na tatuaże na palcach decydują się także często pary.

Mandale

wzory tatuaży dla kobietMandale są obecnie bardzo modnym motywem. Wykonuje się je najczęściej, wspomnianą wcześniej, metodą dotwork. Decydując się na mandale, pamiętajmy, by wybrać sprawdzonego artystę, ponieważ metoda polegająca na tworzeniu tatuażu z kropek o odpowiednim zagęszczeniu, wymaga sporo cierpliwości i precyzji. Każda kropka ma swoje miejsce, w przeciwnym wypadku tatuaż nie będzie symetryczny.

Napisy

Jeśli decydujemy się na tatuaż, najczęściej pierwszym z nich jest subtelny napis. To dobry pomysł, ponieważ jego wykonanie nie zajmuje wiele czasu, jest subtelny, w razie potrzeby, łatwo go zakryć, a może mieć dla nas ogromne znaczenie. Napisy dobrze wyglądają wytatuowane praktycznie na każdej części ciała. Kobiety nierzadko wybierają nadgarstki, na których tatuują jedno znaczące słowo lub krótkie zdanie. Taki tatuaż może stanowić świetne uzupełnienie biżuterii.

Biżuteryjne tatuaże

Biżuteryjne tatuaże zyskują na popularności, w końcu moda na tatuaże trwa. Te, które imitują delikatne bransoletki, będą świetnie pasowały do kobiet. Są dziewczęce i wyglądają jak prawdziwa biżuteria. Możemy wybrać te, wyglądające jak sznurek z zawieszonymi charmsami lub wyglądające jak delikatna bransoletka z łańcuszkiem.

Tatuaże pod biustem

Dyskretne, które pokazujemy tylko wtedy, gdy mamy ubranie z głębokim dekoltem. Będą odpowiednie zarówno dla pań z większym, jak i mniejszym biustem. Tatuaże te nazywają się “underboob”. Najczęściej są to wzory podobne do tych, które zobaczymy w mandalach. Te większe sięgają aż do żeber.

Bez względu na to, jaki wzór tatuażu wybierzemy, pamiętajmy, by udać się do sprawdzonego studia – tylko wtedy będziemy mieć pewność, że miejsce jest sterylne, a my otrzymamy unikatowy tatuaż wykonany precyzyjnie i dokładnie tak, jak chcemy. To ozdoba na całe życie, na której nie należy oszczędzać. W przeciwnym razie, zamiast dodawać nam uroku, jedynie nas oszpeci.

2 komentarze

  1. Teraz ciężko o oryginalność w kwestii tatuażowych wzorów. Sporo fajnych szablonów stało się po prostu oklepane przez to, że podobały się wszystkim i że można zobaczyć je na tysiącach ramion, łydek i nadgarstków. Ale kolorowe rękawy nadal mi się bardzo podobają! 🙂

Leave A Reply

Navigate