Wszystko o paznokciach hybrydowych

Czy wiesz wszystko o paznokciach hybrydowych? Sprawdź, o czym koniecznie trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na hybrydę. Rozwiewam wszelkie wątpliwości dotyczące uczulenia na hybrydę, bezpieczeństwa manicure hybrydowego, składu lakierów hybrydowych. W ciagu ostatnich sezonów narosło wiele mitów dotyczących hybrydowych paznokci. Pora się z nimi rozprawić.

Wszystko o paznokciach hybrydowych

Wszystko o paznokciach hybrydowychWiele kobiet decyduje się na manicure hybrydowy. Nic dziwnego, nie odpryskuje, jest wygodny, nie trzeba malować codziennie paznokci, nie musimy czekać aż wyschnie, jego wykonanie jest na tyle proste, że możemy zrobić go samodzielnie. Czy jednak jest to rozwiązanie dla nas wszystkich?

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych mitów dotyczących paznokci hybrydowych. Jeśli nie używamy lakierów z niewiadomego pochodzenia i o wątpliwym składzie, paznokcie nie mają prawa się uszkodzić. Ważne jest jednak właściwe nakładanie i zdejmowanie hybrydy. Jeśli nie jesteśmy pewne czy robimy to właściwie, warto skorzystać z usług kosmetyczki.

Czy hybryda jest dla każdego?

Wbrew pozorom, paznokcie hybrydowe nie są dla każdego. Jeśli borykamy się ze zmianami grzybiczymi, mamy zniszczone paznokcie, które są jak papier, cienkie, wysuszone. Hybryda może nasilić choroby grzybicze. Zalecane jest stosowanie jej na zdrowe paznokcie.

Czy hybryda może uczulać?

Wszystko o paznokciach hybrydowychJak zapewniają producenci markowych, atestowanych produktów, hybryda nie uczula. Jakiś czas temu głośno było o tym, że lakiery hybrydowe pewnej marki powodują alergię. To, co je wywołuje, to kontakt ze zmywaczem czy opiłkami hybrydy, które powstają podczas zdejmowania. Jeśli zaobserwujesz u siebie bąble, czujesz swędzenie, koniecznie zgłoś się do swojej kosmetyczki.

Czy hybrydę wolno zrywać?

Absolutnie nie! Choć czasem hybryda zaczyna odchodzić i aż korci, by ją zerwać, pod żadnym pozorem tego nie rób. Hybrydy są wklejone w płytkę, więc jeśli zaczniesz je zrywać, z pewnością uszkodzisz swoją wierzchnią warstwę paznokcia. Przez to paznokcie mogą być osłabione oraz cienkie i łamliwe.

Czy aceton szkodzi?

Substancja zawarta w zmywaczu, czyli aceton, nierzadko bywa drażniąca. Jeśli często zdejmujemy hybrydę, a tym samym powodujemy, że nasze paznokcie często mają kontakt z acetonem, możemy dostać uczulenia. Aceton osłabia także płytkę, gdyż ma właściwości wysuszające. Efektem mogą być rozdwajające się lub łamliwe paznokcie.

Czy robić przerwę od paznokci hybrydowych?

Wszystko o paznokciach hybrydowychTak. Warto na jakiś czas (najlepiej miesiąc) zrobić sobie przerwę od paznokci hybrydowych. W tym czasie regenerujemy paznokcie przy pomocy odżywki (BEZ FORMALDEHYDU!). Dobrze wpływa na paznokcie także manicure japoński (wtarcie krzemionki, keratyny, witamin) lub stosowanie oleju rycynowego. Dowiedz się jak dbać o paznokcie i pamiętaj, by czasami dać im odpocząć.

Czemu hybryda się nie trzyma?

Czasem zdarza się tak, że paznokcie hybrydowe się nie trzymają, mimo prawidłowego nałożenia i utwardzenia lakieru. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli mamy przesuszoną płytkę (np. poprzez palenie papierosów) hybryda może się nie trzymać. Niekiedy winne są także zbyt gruba warstwa lakieru, jego słaba jakość, choroby hormonalne lub stres.

Leave A Reply

Navigate