Skuteczna formuła włosy, skóra, paznokcie – KERABIONE

U mnie nadal trwa przedślubna gorączka, dlatego testuję preparaty, które skutecznie wzmocnią włosy, przyspieszając ich wzrost, wzmocnią paznokcie czy poprawią stan skóry. Ostatnio trafiłam na produkt Kerabione – www.kerabione.pl. Obietnice producenta wydawały się na tyle przekonujące, że postanowiłam przetestować kilka produktów. Co wybrałam i jakie są efekty kuracji?

Jak naprawić zniszczone włosy?

Wybrałam trzy produkty. Pierwszy z nich to Kerabione Booster Oils, czyli wzmacniające serum do włosów ze skłonnością do wypadania, drugi – szampon Kerabione, który pobudza wzrost włosów, ostatni, a zarazem najważniejszy w całej kuracji to suplement diety, czyli kapsułki dla włosów i paznokci. Po krótce przybliżę każdy produkt, aby było wiadome, z czym mamy do czynienia :).

Kerabione Booster Oils

To specjalnie skomponowana formuła przeciw wypadaniu włosów. Jej bazę stanowią kwasy tłuszczowe oraz olejki eteryczne, które przyczyniają się do prawidłowego wzrostu włosów. Plusem są także witaminy – witamina E, witamina A. W składzie znajdziemy również olejki eteryczne: olej ze słodkich migdałów, olej rozmarynowy, olej lawendowy, olej bergamotowy i Ylang-Ylang. Efektem są gęste, nawilżone, odżywione, lśniące włosy. Wypadanie znacząco się zmniejszyło. Atutem tego produktu jest fakt, że nie obciąża włosów, nie zawiera w składzie alkoholu ani żadnych sztucznych substancji zapachowych.

Szampon pobudzający wzrost włosów

Tak bardzo polubiłam się z tym produktem, że z pewnością zagości w mojej łazience na dłużej. Moje włosy także są mu wdzięczne. W swoim składzie zawiera olejki eteryczne. Idealnie sprawdzi się w przypadku włosów suchych, cienkich, uszkodzonych lub po zabiegach stylizacyjnych. Mogą z niego korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Dedykowany jest jednak przede wszystkim osobom, które posiadają włosy ze skłonnością do wypadania. Szampon skutecznie nawilża włosy, pozostawiając je gładkie i sypkie. Największym atutem jest jego skład – nie zawiera SLS, DEA, glikoli, dlatego można go stosować na co dzień.

Witaminy dla włosów, paznokci i skóry

Ostatni produkt, na którym chciałabym się najbardziej skupić, to kapsułki Kerabione. Już zaledwie po miesiącu stosowania można zaobserwować znaczną poprawę zarówno jeśli chodzi o włosy, jak i paznokcie i skórę. Trzeba pamiętać o tym, że nawet najdroższe, wysokiej jakości maski do włosów czy odżywki nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli o włosy, skórę i paznokcie nie zadbamy od środka. Kapsułki gwarantują kompleksową pielęgnację od zewnątrz.

Kerabione

Oczywiście kapsułki te to suplement diety, dlatego trzeba je traktować jako uzupełnienie zbilansowanych posiłków. Nie ulega jednak wątpliwości, że są bogate w dobroczynne witaminy i składniki mineralne. Kapsułki Kerabione w swoim składzie zawierają m.in. niacynę, witaminy C, A, E oraz biotynę. Są to kluczowe witaminy dla włosów, skóry i paznokci.

To, co wyróżnia kapsułki na tle innych produktów, to ogromna dawka aminokwasów, które stanowią budulec naszych włosów i paznokci. Aminokwasy tworzą keratynę, z której włos i paznokieć składa się w ponad 90%!

Skład kapsułek

Działanie kapsułek zostało potwierdzone przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). W składzie znajdują się:

  • biotyna – witamina H lub witamina B7 – nazywana jest witaminą piękna ze względu na swoje dobroczynne działanie na włosy. Skutecznie pobudza ich wzrost, wzmacnia płytkę paznokcia,
  • witaminy A i E – skuteczny duet działający dobroczynnie na włosy, skórę i paznokcie. Mają działanie wzmacniające, są silnym antyoksydantem,
  • witamina C – ma silne działanie antyoksydacyjne, poprawia krążenie w skórze głowy, jest także odpowiedzialna za tworzenie kolagenu, czyli podstawowego budulca włosów,
  • niacyna – witamina PP lub witamina B3 – korzystnie wpływa na ogólną kondycję włosów i paznokci, pozwala zachować zdrową i gładką skórę,
  • miedź – uczestniczy w utrzymaniu struktury keratyny, czyli białka specyficznego dla włosów i paznokci, niezbędna w produkcji melaniny (barwnika włosów),
  • selen – wyróżnia się wysokim potencjałem w walce z wolnymi rodnikami oraz utrzymywania równowagi hormonalnej tarczycy, przekłada się na zdrowie i prawidłowy wzrost włosów,
  • cynk – najważniejszą rolą cynku (poza funkcją antyoksydacyjną) jest udział w procesach biosyntezy białka. Niedobór cynku w sposób bezpośredni przyczynia się do wypadania włosów.

Zalety stosowania kapsułek

Wystarczą dwie kapsułki dziennie zażyte podczas posiłku, by po miesiącu zauważyć poprawę. Producent podkreśla, że pomagają one zachować zdrowe włosy (biotyna, selen, cynk), pozwalają utrzymać prawidłową pigmentację włosów (miedź), zachowują zdrowe paznokcie (selen, cynk) oraz zdrową skórę (witamina A, biotyna, niacyna, ryboflawina, cynk).

Kerabione

To, co obiecuje producent, to oczywiście jedno, a jak jest w praktyce? Moje włosy na pewno szybciej rosną i mniej wypadają. Na tym najbardziej mi zależało, gdyż zapuszczam kosmyki na najważniejszą uroczystość w moim życiu. W listopadzie musiałam je znacząco ściąć, bo były zniszczone, a w obecnie długość jest prawie do pasa, co jest efektem WOW! Na co dzień stosuję hybrydę, a każda kobieta wie, że istnieje druga strona medalu – po zdjęciu hybrydy paznokcie są osłabione, cienkie, łamliwe, rozdwajają się. Kapsułki Kerabione sprawiają, że paznokcie są twardsze i nie łamią się. Co do skóry – tutaj trudno mi się wypowiedzieć, gdyż nigdy nie miałam ogromnych problemów z cerą. Na pewno nie zadziało się z nią nic negatywnego, nie mam nawet okresowych wyprysków, jest świeża i promienna.

Gdzie kupić produkty Kerabione?

Istotne jest to, że produkty są dostępne wyłącznie w wybranych aptekach. Dostępność możecie sprawdzić na stronie www.kerabione.pl. Najłatwiej kupić produkty w aptekach internetowych.Leave A Reply

Navigate