Wakacje w górach – jak je spędzić?

Zaczął się sezon wakacyjny i wiele osób – korzystając z pięknej pogody – wybiera się na wczasy w górach. Warto je odpowiednio zaplanować, by spędzić czas aktywnie, poznać nieco historii, obejrzeć przepiękne zabytki i zrelaksować się w SPA w górach. Choć niewątpliwie górskie widoki zapierają dech w piersiach, istnieje mnóstwo alternatyw dla zdobywania szczytów.

Górskie atrakcje

Góry są doskonałym kierunkiem na wakacje zarówno dla osób, które podróżują w pojedynkę, par, jak i małżeństw z dziećmi. To właśnie ten rejon obfituje w ogrom możliwości spędzania wolnego czasu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na szlaki o różnym stopniu skomplikowania, skorzystać ze ścieżek rowerowych, wybrać się na Pilates, CrossFit, trening z taśmami TRX. Dla wielbicieli błogiego relaksu idealnym wyborem będzie skorzystanie z największych term w Polsce, czyli Term Bukovina.

Wody termalne z roku na rok zyskują na popularności. Nie ma się czemu dziwić, bowiem to idealna okazja do połączenia rozrywki z leczniczym działaniem wód. Hotel Spa w górach Bukovina posiada aż 20 basenów termalnych o temperaturze wody 28-36℃. To bogactwo sodu, wapnia, potasu, chloru, siarki, magnezu. Kąpiel korzystnie wpływa na cały organizm, a w szczególności na układ sercowo-naczyniowy i mięśniowo-kostny. Doskonale także niweluje stres i pozwala skutecznie się odprężyć.

Dorośli mają możliwość zrelaksowania się bez względu na pogodę, a rodzice z dziećmi spędzić wyjątkowo czas ze swoimi pociechami. Maluchy mogą bawić się w strefie zabaw, w której są minibaseniki, baseny z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalnie.

Na terenie tych wyjątkowych term turyści mogą skorzystać z ośmiu rodzajów saun – fińskiej, góralskiej, rzymskiej, kwiatowej, śródziemnomorskiej i na podczerwień. Jeśli uwielbiasz SPA w górach, z pewnością spodoba Ci się to miejsce.

Bukowina Tatrzańska – atrakcje

Bukowina Tatrzańska to miejscowość, w której możemy poczuć prawdziwą magię przyrody, oddychając górskim powietrzem i podziwiając krajobrazy. W zależności od preferowanych form spędzania wolnego czasu, można odpocząć w ciszy, wśród przepięknych widoków lub relaksując się przy ognisku w gronie najbliższych. W niedalekiej odległości znajduje się Tatrzański Park Narodowy, najwyższy szczyt polskich Tatr – Rysy, a także Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów.

Pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej to również doskonała okazja do zetknięcia się z folklorem. Na żywo możemy obejrzeć stroje z haftowanymi ornamentami, posłuchać góralskiej gwary czy spędzić czas na tańcu podczas Karnawału Góralskiego. Przez cały rok odbywają się koncerty góralskich kapel, ogniska, a zimą organizowane są kuligi.

Jeśli uwielbiasz historię, warto odwiedzić Bukowiańskie Centrum Kultury Dom Ludowy, pobliski Skansen w Jurgowie, Zagrodę Korkoszów, Muzeum Stylu Zakopiańskiego czy Muzeum Jana Kasprowicza. A to jedynie garstka atrakcji, które czekają na Ciebie w górach. Spędź tegoroczne wakacje w wyjątkowy sposób!

Leave A Reply

Navigate