W trosce o gładkie ciało

Jednym z najpopularniejszych sposobów pozbywania się zbędnego owłosienia z różnych części ciała jest depilacja laserowa. To zabieg skuteczny, bezpieczny i coraz bardziej dostępny i dlatego coraz więcej osób decyduje się na depilację. Promieniowanie generowane przez laser prowadzi do zniszczenia komórek macierzystych włosów zawierających melaninę. Po kilku zabiegach skóra może być idealnie gładka.

  1. Na czym polega depilacja laserowa?
  2. Bezpieczny i trwały zabieg

Na czym polega depilacja laserowa?

Sama depilacja z wykorzystaniem lasera jest nieinwazyjną metodą usuwania owłosienia. Odpowiednio dobrana dawka energii niszczy komórki mieszków włosowych. Precyzyjne dozowanie jest gwarancją tego, że skuteczna i bezbolesna jest depilacja laserowa. Warszawa na swoim terenie ma szereg profesjonalnych gabinetów, które świadczą tego typu usługi. Warto zawsze wybierać sprawdzone miejsca wyróżniające się dobrymi opiniami, posiadające nowoczesne urządzenia i oczywiście wykwalifikowany personel. Depilacja laserowa w Warszawie cieszy się bardzo dużym powodzeniem, a duża konkurencja sprawia, że na rynku utrzymują się tylko najlepsi.

Najczęściej w zabiegach depilacji wykorzystuje się takie lasery jak aleksandrytowy, diodowy, rubinowy lub neodymowo-yagowy (Nd-Yag). Za każdym razem rodzaj musi być precyzyjne dobrany do fototypu skóry oraz indywidualnych preferencji.

Bezpieczny i trwały zabieg

Salon depilacji w Warszawie wybierany jest przede wszystkim przez te osoby, które nie chcą lub nie mogą już stosować innych metod usuwania zbędnego owłosienia. Warto jednak pamiętać, że ten zabieg nie zapewnia natychmiastowych efektów, a przez to, że włosy znajdują się w różnych stadiach rozwoju, cały proces trzeba będzie powtarzać. Poza tym depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna u tych osób, które mają ciemne i grube włosy. Przy jaśniejszych efekt może być mniej wyraźny lub też trzeba będzie przeprowadzić więcej sesji. Przy tym zabieg może być nieskuteczny lub mało skuteczny u osób, które mają siwe, rude lub blond włosy, a także gdy skóra jest bardzo opalona. Dla wielu więc klientów doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie depilacja laserowa. Warszawa jest atrakcyjnym rynkiem, a liczne salony oferują usługi na najwyższym poziomie.  

O skuteczności depilacji laserowej mówi się wówczas, gdy po pół roku od zakończenia zabiegów włosy nie odrastają. Taki efekt może się utrzymywać przez kilka lat, ale jest to bardzo indywidualna kwestia. Najczęściej odrastają włoski, które pojawiają się na ciele w wyniku zaburzeń hormonalnych. Za każdym razem z klientem przeprowadzany jest wywiad oraz oczywiście planowane jest badanie lekarskie.

Leave A Reply

Navigate