W jakich okolicznościach serwujemy wina różowe?

Wina różowe są idealną alternatywą dla mocnych win czerwonych oraz wyrazistych trunków białych. Cenione są za swój delikatny smak, dlatego też bardzo chętnie wybieramy je na różne uroczystości lub na prezent dla bliskiej osoby. Wino różowe kochają w szczególności kobiety – nie jest to jednak zasada, ponieważ również mężczyźni delektują się jego niepowtarzalnym smakiem. Kiedy warto podać trunek tego typu oraz z jakimi potrawami możemy go połączyć?

Serwowanie wina różowego podczas uroczystości

Wino może mieć bardzo zróżnicowany smak, który zależy od poziomu wytrawności. Rynek przepełniony jest butelkami o różnych aromatach, bez problemu zatem każdy znajdzie idealny trunek dla siebie. Wina różowe produkowane jest zazwyczaj z czerwonych owoców winogron. Ich orzeźwiający, owocowy i lekki smak sprawia, iż doskonale sprawdzą się one podczas letnich, upalnych dni. Warto pamiętać o odpowiednim schłodzeniu trunku, wówczas smakuje on najlepiej. Najczęściej wyczuć w nim możemy maliny, truskawki bądź poziomki. W odróżnieniu od innych rodzajów win, różowe rzadko dojrzewają w beczkach.

Spotkać się możemy z dwoma rodzajami produkcji wina różowego. Pierwsza przypomina nieco powstawanie wina czerwonego, druga natomiast białego. Niektóre winnice wykorzystują również metodę trzecią, która polega na zastosowaniu tzw. winogron szarych – różowych. Wino różowe, ze względu na swój uniwersalny charakter, serwować możemy w zasadzie w każdych okolicznościach. Nie istnieją określone zasady czy wytyczne, których musimy kurczowo trzymać się podczas podawania trunku gościom. Dlatego też wino o różowej barwie doskonale sprawdzi się podczas urodzin, imienin, wesel, rocznic czy celebracji innych, ważnych wydarzeń w naszym życiu.

Z jakimi potrawami podajemy wino różowe?

Trunek doskonale smakuje zarówno solo w formie aperitif, jak i w towarzystwie niektórych rodzajów czerwonego mięsa, ryb, owoców morza, sushi, deserów, ciast, lodów bądź sałatek owocowych. Zarówno wino słodkie różowe, jak i wytrawane, podawane może być w różnym rodzaju szkła – np. w kieliszkach, szklankach lub literatkach. Dodatkowym urozmaiceniem może być wrzucenie do trunku pokrojonych bądź całych owoców.

Profesjonalne sklepy z alkoholem oferują nam wina pochodzące z winnic z całego świata. Na półkach znaleźć możemy wina czerwone Włochy, białe francuskie czy musujące, powstające w winnicach hiszpańskich. Wino to idealny pomysł na prezent – smukła butelka w połączeniu z subtelną wstążką na pewno ucieszy niejednego miłośnika dobrych jakościowo alkoholi.

Leave A Reply

Navigate