Uniwersalna roleta do każdego wnętrza, czyli jaka?

Aranżacja okna ma bardzo duże znaczenie i bezpośredni wpływ na ogólny wystrój wnętrza. Należy wobec tego dobrze przemyśleć swoją decyzję i wybrać sprawdzone rozwiązania. Coraz więcej osób rezygnuje nie tylko z zasłon, ale też z firan, zastępując je roletami. Są one bardzo praktyczne i jednocześnie mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Nieprzeciętną ozdobą są rolety plisowane, dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Od rolet wymaga się tego, aby były funkcjonalne i estetyczne, a modele plisowane takie właśnie są. Jeśli ktoś lubi stawić na nowoczesne aranżacje, uniwersalna roleta plisowana będzie strzałem w dziesiątkę. Co przemawia za jej wyborem?

Rolety plisowane – zalety

Rolety plisowane różnią się pod wieloma względami od tych zwykłych modeli. Składają się z materiału przypominającego po złożeniu harmonijkę, co nadaje im charakteru i niepowtarzalności. Materiał przepleciony jest sznurkami przy krawędziach w celach stabilizujących roletę. Wszystko to przekłada się na to, że uniwersalna roleta plisowana jest praktyczna, prosta w obsłudze i estetyczna. Wystarczy pociągać za uchwyty przy listwach rolety, aby z łatwością sterować materiałem.

Plisy mają to do siebie, że umożliwiają odsłanianie i zasłanianie okna nie tylko w górę i w dół, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych modeli. Innowacyjność rolet plisowanych wynika w dużej mierze z możliwości sterowania materiałem także do środka. Jest to niezwykła wygoda i praktyczność. Można w pełni decydować o tym, ile chcemy wpuścić do środka światła i w jakim dokładnie miejscu ma być zasłonięte okno. Gwarantuje to wysoki komfort użytkowania i prywatność. Możliwe jest zasłonięcie w szybki i prosty sposób dowolnej części szyby.

uniwersalna-roleta-do-kazdego-wnetrza

Funkcjonalna uniwersalna roleta

Jeśli zależy nam na tym, aby do pomieszczenia dostawało się światło z zewnątrz, ale jednocześnie chcemy zapewnić sobie intymność, można przysłonić szybę tylko od dołu. Kolejną zaletą rolet plisowanych jest to, że rewelacyjnie zasłaniają szybę, odcinając w pełni dostęp światła zewnętrznego do pomieszczenia. Nikt też z zewnątrz nie ma możliwości podpatrzenia z boku tego, co dzieje się w domu. Wynika to z tego, że tkanina rolety plisowanej przylega blisko do szyby.

Jak zamontować roletę plisowaną?

Montaż rolety jest bardzo prosty – wystarczy zainstalować plisę do listwy przyszybowej. Jest to bardzo estetyczne. Do produkcji plis używa się materiałów trwałych i łatwych do utrzymania w czystości. Do wyboru mamy wiele kolorów, struktur i tkanin. Wybrać można stopień przepuszczalności promieniowania słonecznego.

uniwersalna-roleta-do-kazdego-wnetrza

Na jaki rodzaj rolety plisowanej się zdecydować?

W sprzedaży dostępnych jest wiele rolet plisowanych do wyboru. Wyróżnia się modele przyszybowe, bezinwazyjne, dachowe. Każdy rodzaj montowany jest nieco inaczej. W przypadku plis przy szybie montaż polega na zainstalowaniu zaczepów i mocowań do listwy przyszybowej. Konieczne jest wobec tego nawiercenie otworów. Potem wystarczy nasunąć uchwyty z zamontowanymi sznurkami. Montaż plis może być też bezinwazyjny – haczyki montowane są bezpośrednio na ramie okiennej, więc można obyć się bez wkrętów. Jeśli marzy nam się posiadanie plis okiennych w przypadku okna dachowego, należy wybrać model montowany przy użyciu aluminiowych prowadnic. Umieszczane są one we wnęce szybowej skrzydła okna dachowego.


Leave A Reply

Navigate