Trening personalny – zalety ćwiczenia z trenerem

Niedawno świętowaliśmy Nowy Rok, w związku z czym wiele osób zapisuje swoje noworoczne postanowienia. Znaczna część z pewnością na listę wpisała zrzucenie zbędnych kilogramów czy poprawę kondycji. Niestety, mijają miesiące, a wiele osób po prostu się poddaje. By do tego nie dopuścić warto zdecydować się na trening personalny. Ćwiczenia z trenerem to nie tylko zminimalizowanie ryzyka kontuzji niemal do zera, ale także solidna dawka motywacji. Jakie jeszcze są zalety treningów indywidualnych?

Trening personalny – czyli co?

Trening personalny to ćwiczenia odbywające się pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Warto podkreślić, że jest to forma ćwiczeń fizycznych, która przynosi najlepsze efekty. Treningi personalne trwają przeważnie ok. 60 minut, a ćwiczenia dobierane są do możliwości i oczekiwań danej osoby. Mogą odbywać się one w dowolnej liczbie dni w tygodniu – wszystko zależy od kondycji, potrzeb klienta.

Treningi personalne składają się z rozgrzewki, indywidualnie dopasowanego zestawu ćwiczeń oraz rozciągania po ćwiczeniach. Tego rodzaju treningi pozwalają na osiągnięcie założonych celów w bezpieczny i stosunkowo szybki sposób.

Zalety treningów personalnych

Treningi personalne mają mnóstwo zalet. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto z nich skorzystać, warto poznać korzyści:

  • ćwiczenia są dopasowane do potrzeb danej osoby – w zależności od tego, czy chcesz zrobić masę mięśniową, przeprowadzić redukcję czy wyrzeźbić daną partię ciała, trener dopasowuje zestaw ćwiczeń,
  • ćwiczenia dostosowuje się do poziomu klienta – początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany,
  • trener personalny skutecznie nas motywuje, dzięki czemu nie porzucamy natychmiastowo marzeń o idealnej sylwetce,
  • trener osobisty kontroluje nas, poświęcając 100% uwagi, dzięki czemu ryzyko kontuzji jest minimalne,
  • mamy gwarancję, że ćwiczenia wykonujemy poprawnie,
  • na treningu panuje pozytywna atmosfera, dlatego uczęszczamy na niego z przyjemnością.

Dla niektórych wadą może być koszt treningów, jednak warto podkreślić, że jest to długotrwała inwestycja nie tylko w naszą sylwetkę, ale przede wszystkim zdrowie. To dlatego warto rozważyć trening personalny, by przynajmniej na wstępie nauczyć się, jak wykonywać dane ćwiczenia, nie narażając się na kontuzje.

Leave A Reply

Navigate