Trendy w biżuterii na 2021 rok. Czy znasz je wszystkie?

Każdego roku projektanci i styliści proponują miłośniczkom modnego wyglądu zupełnie nowe trendy. Zobacz, które z nich zawładną światem biżuterii w sezonie wiosna-lato 2021. Zainspiruj się nimi, aby stworzyć wiele fascynujących stylizacji. Modne bransoletki, biżuteryjne paski i asymetrycznie noszone kolczyki dodadzą powiewu świeżości.

Trend numer 1: bransoletki z monetami

Czasami jeden niewielki biżuteryjny akcent sprawia, że cała stylizacja nabiera wyrazu. Tak też jest z bransoletkami. Szczególnie dużym powodzeniem w tym sezonie cieszyć się będą wyraziste i nietuzinkowe bransoletki z monetą  Forget Me Not. Aby ułatwić staranne przechowywanie elementów biżuteryjnych zdecydowanie przyda się elegancka szkatułka na biżuterię.

Trend numer 2: biżuteryjne paski

W tym sezonie światowi projektanci stawiają na unikatowe, biżuteryjne paski. Dodają one prestiżu całej stylizacji, czyniąc ją bardziej niezwykłą. Modne są również paski do złudzenia przypominające łańcuchy o średniej grubości. Chanel, Zimmermann, Gucci, Raisa Vanessa – każdy z tych dużych i rozpoznawalnych na całym świecie domów mody stawia na biżuteryjne paski, dopełniające kolekcji odzieżowych.  

Trend numer 3: masywne bransoletki

W trendach, które zdominują rok 2021 będą również bransoletki wyjątkowo masywne, obejmujące większą część nadgarstka. Można było zaobserwować je między innymi na pokazie Chloe, Caroliny Herrery czy Alberty Ferretti. Na sile przybiera również trend oparty na noszeniu dwóch takich samych bransoletek na dwóch nadgarstkach, bransoletki bliźniacze. Dodaje to wizerunkowi pewnej symetrii i harmonii. U projektantów takich jak Lanvin, Dolce & Gabbana, Ulla Johnson, Armani czy Chanel modelki dumnie prezentowały tę właśnie modową tendencję.

Trend numer 4: bransoletki w formie łańcuchów

Bransoletki w typie wcale niecienkich i mało subtelnych łańcuchów to trend, który rozpoczął się już w sezonie jesień-zima 2020. Wiosną tego roku również będzie dość popularny. Widać go było na pokazie mody Alxandra McQueena, Brandona Maxwella czy Bronx & Banco. Co więcej, bransoletki w 2021 roku będą noszone nie tylko tradycyjnie, na nadgarstku, ale również na przedramieniu. Do bardziej odkrytych, letnich i lekkich stylizacji, na przykład sukienek na ramiączkach, taki biżuteryjny akcent będzie jak ulał. Warto go wypróbować, aby wprowadzić nieco nowości i świeżości do swojego wizerunku.

Trend numer 5: asymetria – jeden kolczyk w uchu

W tym sezonie, podobnie zresztą jak w poprzednim, wciąż bardzo modne będzie noszenie jedynie jednego kolczyka. Idealnie, gdy będzie on miał niesymetryczny, wyrazisty i przyciągający spojrzenie kształt.

Leave A Reply

Navigate