Te jeansy Cię wyszczuplą!

Wbrew pozorom znalezienie idealnie dopasowanych jeansów jest niezwykle trudne. Choć jest to ta część garderoby, którą nosimy praktycznie przez cały rok, trudno znaleźć jest fason, który będzie leżał idealnie. Każdy detal ma tutaj znaczenie. Samych rodzajów jeansów jest całe mnóstwo – acid wash, indigo, sandwash, vintage…Możemy także spotkać mnóstwo fasonów – skinny, z wysokim stanem, rurki, dzwony, szwedy. Nawet – z pozoru – nieistotny detal ma ogromne znaczenie. Może zamaskować nasze niedoskonałości lub – wręcz przeciwnie – uwypuklić je. Jak znaleźć wyszczuplające jeansy?

WYSZCZUPLAJĄCE JEANSY – NOGAWKI

Przy zakupie idealnych jeansów powinnaś najpierw zwrócić uwagę na ich nogawki. Wyróżniamy wiele różnych fasonów i to m.in. od nogawek zależy, czy spodnie będą dla Ciebie odpowiednie.

Jeśli nie znasz jeszcze zbyt dobrze swojej sylwetki, postaw na prosty model (drugi od prawej), który sprawdzi się dobrze praktycznie na każdym typie damskiej figury, ukrywając zbyt szczupłe lub zbyt masywne łydki. Wąskie nogawki, tzw. skinny (pierwsze od prawej) są przeznaczone dla kobiet, które mają wąskie łydki, gdyż ten fason dodatkowo je podkreśla. Wąskie jeansy przylegają do ciała. Nie musisz mieć nóg modelki, by je nosić, ale powinny być zgrabne. Spodnie typu bootcut (trzecie od lewej) będą idealne dla kobiet, które mają zgrabne biodra, a problem występuje z dolną częścią nóg. Ten fason jest dopasowany w biodrach, natomiast nogawki rozszerzają się od kolan do kostki. Dzwony (drugie od lewej) są podobne do jeansów typu bootcut, lecz są znacznie szersze na dole. Idealnie sprawdzą się u wysokich kobiet oraz pań plus size. Jest jeden warunek – decydując się na dzwony, koniecznie załóż buty na wysokim obcasie bądź koturnie. Spodnie typu boyfriend jeans tuszują masywne uda, skupiając całą uwagę na pupie. Nie będą jednak odpowiednie dla niskich kobiet, gdyż skracają sylwetkę.

WYSOKI CZY NISKI STAN?

Jeśli Twoim problemem są boczki czy nadprogramowe kilogramy na brzuchu, wybierz wyszczuplające jeansy z wysokim stanem. Wysoki stan jest także idealny dla niskich pań, ponieważ dodaje kilka centymetrów wzrostu i wydłuża nogi. Mocno podkreśla również pupę. Jeśli Twoim problemem jest duża pupa, wybierz spodnie typu regular. Biodrówki noś wyłącznie wtedy, gdy nie masz problemu z boczkami – w przeciwnym razie, dodatkowo je wyeksponujesz.

MODELUJĄCE KIESZENIE

Wiele z nas pomija tę kwestię, a ma ogromny wpływ na to, jak prezentujemy się w jeansach. Kieszenie potrafią fantastycznie wymodelować naszą sylwetkę. Jeśli masz płaskie pośladki, postaw na model spodni, który posiada duże kieszenie. Mogą to być także wszelkiego rodzaju naszywki czy łatki. Gdy masz obfite kształty, wybierz wyszczuplające jeansy z małymi kieszeniami. Kieszenie powinny być umiejscowione blisko siebie, ale nie powinny być tuż obok szwu, gdyż mogą wtedy optycznie zwęzić naszą pupę. Jeśli decydujesz się na jeansy z kieszeniami z przodu, pamiętaj o tym, że te sporych rozmiarów optycznie powiększają biodra.
wyszczuplające jeansy

Leave A Reply

Navigate