Tatuaże

Znaczenie tatuażu

Niektóre tatuaże mają znaczenie, inne robimy dlatego, że nam się po prostu podobają. Do najpopularniejszych motywów należą m.in. róże, tribale, motywy zwierzęce, ptaki, dmuchawce czy znaki nieskończoności. Jakie jest znaczenie tatuażu, który masz/zamierzasz zrobić?

Kobiece wzory tatuaży

Tatuaże damskie kojarzą nam się z subtelnością i delikatnością. Nie zawsze jednak takie są (jestem tego najlepszym przykładem :-D). Na szczęście przekonanie o tym, że tatuaże są synonimem więziennego marginesu powoli odchodzą w zapomnienie. Szczególnie wśród młodych ludzi, tatuaże stały się czymś pożądanym. Pamiętaj jednak, że nie powinno się robić tatuaży ze względu na modę. Warto pomyśleć także o tym, czy nie przeszkodzą Ci w pracy. O tym, komu tatuaż przeszkadza w karierze pisałam w osobnym wpisie.  W dzisiejszym wpisie przedstawię kobiece wzory tatuaży podzielone na kategorie, które – mam nadzieję – zainspirują Was do stworzenia własnych wzorów. Można uznać, że wpisują się one w trendy beauty i są niczym biżuteria – szczególnie delikatne, dyskretne wzory.

Tatuaże damskie – Monika Miller

W dzisiejszym wpisie przedstawiam modne tatuaże damskie – Monika Miller szturmem podbiła serca internetowej społeczności. Gdy jej dziadek dodał na Twitterze jej zdjęcie, jedni byli pod wrażeniem, drudzy twierdzili, że się oszpeciła. Tatuaże są obecnie powszechnym zjawiskiem, a mimo to niektórzy traktują je jako okazję do hejtu. Co więcej, Monice wytyka się to, że jej tatuaże za bardzo kontrastują z wizerunkiem jej dziadka. W sekundzie jej życie wywróciło się do góry nogami.

Skąd wziąć pomysł na tatuaż?

Zastanawiasz się nad tym, skąd wziąć pomysł na tatuaż? Często samodzielne wymyślenie czy stworzenie odpowiedniego wzoru tatuażu jest dość kłopotliwe. Sprawa jest prostsza, jeśli chcemy wytatuować coś, co ma dla nas znaczenie, wiąże się z ważnym wydarzeniem w naszym życiu. Jeśli tatuaż ma pełnić wyłącznie funkcję estetyczną, warto zainspirować się wzorami, które przeglądamy w sieci. Jeśli posiadamy już kilka tatuaży, ważne jest, by wszystkie stworzyły spójną całość i pasowały do siebie. Łączenie ze sobą wzorów tatuaży trash polka i watercolor może być niekoniecznie dobrym pomysłem. Gdzie zatem szukać inspiracji? Przedstawiam miejsca, które mnie najczęściej inspirują.

Cechy dobrego studia tatuażu

Moda na tatuaże nie przemija – wręcz przeciwnie – pojawia się coraz więcej sympatyków wzorów na ciele. Sama jestem przeciwniczką wykonywania tatuaży wyłącznie ze względu na modę (i zawsze to podkreślam). Moda kiedyś przeminie, a my zostaniemy z ozdobą, która niekoniecznie będzie się nam podobać – co więcej – może w pewnym momencie stać się dla nas piętnem czy przeszkodą w znalezieniu pracy. Wzór, który chcemy wykonać, nie jest jedyną kwestią wymagającą głębszego przemyślenia. Istotny jest także wybór odpowiedniego studia tatuażu oraz tatuażysty. Cechy dobrego studia tatuażu postaram się przedstawić właśnie w tym wpisie.

Navigate