Tatuaże znaczenie – co oznacza dany wzór?

Tatuaże znaczenie – wiele osób zastanawia się nad tym, co oznaczają dane wzory tatuaży. Zanim zdecydujesz się na zrobienie sobie tatuażu, warto dowiedzieć się, co on właściwie oznacza. Wyjaśniam w dzisiejszym wpisie!

Spis treści:

  • Tatuaż znaczenie anioł
  • Tatuaże azteckie znaczenie
  • Tatuaże arabskie znaczenie
  • Tatuaż as znaczenie
  • Tatuaż ananas znaczenie
  • Tatuaż agrafka znaczenie
  • Tatuaż anubis znaczenie

Dziś pod lupę wzięłam jedynie znaczenie tatuaży na literę “A”. Wkrótce wyjaśnię znaczenie tatuaży rozpoczynających się na kolejne litery alfabetu, dlatego zachęcam do śledzenia bloga!

Tatuaż znaczenie anioł

Tatuaż znaczenie anioł

Tatuaż anioł jest popularnym motywem, jednak nie ulega wątpliwości, że bez wątpienia pięknym. Co oznacza tatuaż anioł? Anioły są stworzeniami, które można spotkać w bardzo wielu religiach. W religii chrześcijańskiej są to istoty wyższe niż ludzie – posiadają większą inteligencję, siłę, a także rozumienie rzeczywistości. Anioły można podzielić na dziewięć chórów: serafiny, cherubiny czy archaniołowie. Ostatni są posłańcami Boga, którzy głoszą jego wolę na kartach Pisma Świętego.

Tatuaż anioł znaczenie – łacińskie “angelus” oznacza “posłaniec”. Anioły są symbolem łączności między niebem a ziemią. Stanowią także symbol obrony ludzi przed złem. Tatuaż anioł może być także wyrazem wiary w anielską opiekę.

Tatuaże azteckie znaczenie

Sporą popularnością cieszą się tatuaże azteckie. Zanim zdecydujemy się na podobny wzór, trzeba dowiedzieć się, co oznaczają azteckie tatuaże. Przede wszystkim kultura Azteków była bardzo kolorowa. Przedstawiała odcienie lasów deszczowych. Jeśli wybieramy tatuaż aztecki, powinien być wypełniony jaskrawymi kolorami i sporą dawką zieleni. Kontur może być czarny.

Mimo wszystko współcześnie kojarzymy pewnie czarno-białe azteckie tatuaże lub te w odcieniach szarości. Co oznaczają? Wiele zależy od wybranego wzoru:

Orzeł – siła, moc, odwaga, honor, męstwo
Krokodyl – uznawany za jedno z pierwszych “boskich” stworzeń, twórczość, kreatywność
Kalendarz Słońca – czas, trwała natura duszy
Upierzony wąż – nauka, wiedza, kreatywność, płodność, bóg-patron kapłaństwa w kulturze Azteków
Wojownik – życie po śmierci
Słońce – niebo, życie

Tatuaże arabskie znaczenie

Tatuaże arabskie znaczenie

Wiele gwiazd decyduje się na arabskie tatuaże. Moda bardzo szybko przywędrowała i do nas. Niestety, równie często słyszymy o doniesieniach, że arabskie tatuaże są wykonane z błędami. Musimy koniecznie sprawdzić dany tatuaż, zanim zdecydujemy się mieć go na ciele.

Co oznaczają arabskie tatuaże? Najczęściej wybierane są po prostu napisy typu: wiara, miłość, bądź odważny.

Tatuaż as znaczenie

Tatuaż as znaczenie


Ace of Spades, czyli AS, to najwyższa karta w talii. W czasie II wojny światowej amerykańscy żołnierze uznawali asy za symbol szczęścia – ze względu na grę w pokera. Znaczenie współczesne asa nie zmieniło się. Nadal symbolizuje szczęście, które ma nam sprzyjać w życiu.

Tatuaż ananas znaczenie

Tatuaż ananas znaczenie

Co oznacza tatuaż ananas? Tutaj nie ma wielkiej filozofii – jedni twierdzą, że ananas oznacza szczęście, a inni tatuują go sobie, bo po prostu lubią ten owoc lub przypomina im o ważnym wydarzeniu. Jest to obecnie jeden z najmodniejszych wzorów tatuaży.

Tatuaż agrafka znaczenie

Agrafka jest dość popularnym motywem, jeśli chodzi o wzory tatuaży. Symbolizuje dążenie do celu, może także oznaczać harmonię w związku, szczęśliwe małżeństwo, dopięcie ciężkich i trudnych spraw. Jeśli jest otwarta, symbolizuje wyzwania.

Tatuaż Anubis znaczenie

Tatuaż Anubis znaczenie

Anubis to starożytny bóg egipski. Miał dość złą reputację w religii. Uosabiał noc, jest opiekunem zmarłych, ma władzę nad nimi w innym świecie. Wywołuje strach w naszych czasach ze względu na swoją tajemniczość.

Leave A Reply

Navigate