Tatuaże Yakuza i ich znaczenie

Tatuaże Yakuza nieustannie fascynują, ale w innych budzą wręcz przerażenie. Nic dziwnego – w końcu są to tatuaże japońskiej mafii. Warto poznać znaczenie poszczególnych symboli – szczególnie, jeśli myślimy nad podobnym wzorem. Tatuaże Yakuzy są bez wątpienia bardzo artystyczne. Nie każdy może je nosić. Dlaczego? Skąd się wzięły? Wyjaśniam!

Tatuaże Yakuza: wąż

Jednym z popularnych motywów, jeśli chodzi o tatuaże Yakuzy, jest wąż. Symbolizuje on m.in. odradzającą się siłę, zdrowie, witalność. Jak przekazuje japoński folklor, oznacza on także władzę i mądrość. Z drugiej strony wąż może symbolizować także nieszczęścia i choroby.

tatuaże yakuza – wąż

Tatuaże Yakuzy: ryba Koi

Według Japończyków ryba Koi to symbol powodzenia. Jak wskazują japońskie legendy, karp potrafi wspinać się w górę wodospadu. To właśnie stąd wywodzi się jego symbolika. Ryba Koi symbolizuje wytrwałość. Osoba, która zdecyduje się na taki tatuaż, będzie musiała przejść w swoim życiu przez coś bardzo trudnego.

yakuza – ryba Koi

Kwitnąca wiśnia Yakuza

Popularnym motywem, jeśli chodzi o tatuaże Yakuza, jest kwitnąca wiśnia. Sakura to symbol życia. Symbolizuje także ludzi mądrych, rozumnych, którzy są odporni na przeciwności losu.

yakuza sakura – kwitnąca wiśnia

Yakuza Samuraj

Ostatnim wzorem jest Samuraj. Wzór tatuażu tego typu oznacza przestrzeganie kodeksu Bushido. To właśnie z tego kodeksu Yakuza przejęła wiele punktów. Tatuaż ten oznacza nadzieję, wierność oraz działanie.

Yakuza Samuraj

Yakuza – co to takiego?

Zanim zdecydujemy się na tatuaż w tym stylu, warto wiedzieć, czym w zasadzie jest Yakuza. Można wyróżnić kilka definicji. Yakuza to członek tradycyjnych grup przestępczych. Obecnie jest to największa na świecie przestępczość zorganizowana, jaka została udokumentowana w Księdze rekordów Guinnessa. To także tradycyjne określenie japońskiej przestępczości oraz japońskiego gangstera. Mianem “yakuza” określa się również specyficzną odmianę japońskiego filmu gangsterskiego, który zawiera elementy brutalności.

Decydując się na tatuaż Yakuzy, warto mieć na uwadze powyższe znaczenie i symbolikę. Nie są to wzory tatuaży dla każdego. U jednych budzą podziw, u drugich przerażenie. Co myślicie o tego typu tatuażach?

Leave A Reply

Navigate