Tatuaże na palcach

Poruszam ten temat, bo przyznam szczerze, że sama mam dylemat. Tatuaże na palcach ogromnie mi się podobają – u kogoś. Ozdobione dłonie, które łączą się z rękawem, do tego drobne detale na palcach, cuticle tattoo. Coraz częściej myślę o tym, by sama je sobie wykonać. Choć mam już dwa tatuaże na palcach, to są one jednak z boku i nie są zawsze widoczne. Tym razem myślę o wytatuowaniu miejsca tuż pod paznokciami. Jakie są za i przeciw?

Tatuaże na palcach – wady i zalety

Kiedyś tatuaże kojarzyły się z kryminalistami, ludźmi z marginesu czy miały przestraszyć. Jak zostało wspomniane w słynnej rozprawie „Tatuaż przestępcy” autorstwa Cesarego Lombroso, osoby posiadające malunki na ciele to złodzieje, próżniacy, zabójcy czy pederaści. W dzisiejszych czasach ta rozprawa może bardziej wywołać uśmiech na twarzy niż pouczać, jednak sam tatuaż przeszedł długą drogę od stygmatu do dzieła sztuki. Do dziś nie wszyscy akceptują tatuaż w pracy. To dlatego wadą tatuaży na palcach czy dłoniach może być to, że są zawsze widoczne. A przecież bywają sytuacje, w których zakrywamy tatuaże (niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie ukrywał tatuażu przed babcią :P).  Tatuaże na palcach także szybciej się wycierają. Choć ja jeden ze swoich posiadam od pięciu lat i wygląda zupełnie tak samo. Zawsze można go poprawić u tatuatora, jeśli lekko wyblaknie. Niewątpliwą zaletą tatuaży na palcach jest to, że odpowiednio zrobione, pasujące do całości, dodają charakteru, klasy, podkreślają indywidualizm.

Jaki wzór wybrać?

Przekopałam dosłownie cały internet w poszukiwaniu tatuaży na palcach. Wybrałam najlepsze (według mnie), które sama chętnie bym przygarnęła. Który z nich podoba Wam się najbardziej?

tatuaże na palcach
Symbol Insygniów Śmierci

Niewielkie cudeńko, idealne dla fanów Harrego Pottera.

tatuaże na palcach
Księżyc

Tatuaż, który podoba mi się (chyba) najbardziej. Trudno zdecydować się na konkretny wzór, gdy wszystkie są niezwykle urocze i piękne, ale księżyc jest niebanalny w swojej prostocie.

tatuaże na palcach
strzałki, serce

Właściwie wszystkie z nich są przepiękne – każdy z osobna i jako całość. Strzałki, serca, geometryczne wzory idealnie ze sobą współgrają.

tatuaże na palcach
zwierzęta

Z pewnością kojarzycie tatuaż lwa, który ma na swoim palcu modelka Cara Delevigne. Motyw zwierzęcy jest popularny jeśli chodzi o tatuowanie dłoni. Choć ja raczej wybrałabym mniejszy wzór, przyznam, że ten powyżej mnie zauroczył.

Poniżej jeszcze kilka inspiracji, na które trafiłam na Pintereście:

tatuaże na palcach tatuaże na palcach tatuaże na palcach tatuaże na palcach

Co o nich myślicie? A może sami macie podobne? Dajcie koniecznie znać!

3 komentarze

  1. dziś tatuaż na palcu oznacza już tylko element próźny i zadufany

Leave A Reply

Navigate