Tatuaże damskie – diament

Tatuaże damskie – diament jest niezwykle popularnym wzorem tatuażu dla kobiet. Możemy go zobaczyć w rozmaitych konfiguracjach. Jakie jest jego znaczenie?

Tatuaże damskie – diament – zalety

Największą zaletą tatuażu z motywem diamentu jest to, że jest on niezwykle uniwersalny. Może być samodzielnym tatuażem lub kobiecym uzupełnieniem innej kompozycji. Najczęściej występuje w duecie z kwiatami. Zanim zdecydujemy się na jego wytatuowanie, warto bliżej poznać znaczenie.

Skąd wywodzi się symbol diamentu?

“Diament” to słowo pochodzące z języka greckiego, które oznacza “niepokonany” lub “niezniszczalny”. Oczywiście ma to związek z wytrzymałością diamentu, bowiem jest to najtwardsza substancja, jaka występuje w przyrodzie.

Diament kojarzy się z luksusem i bogactwem. Wszystko za sprawą tego, że diamenty były chętnie wybierane przez zamożne kobiety, królów oraz królowe. Śpiewała o nich także sama Marilyn Monroe. Do dziś biżuteria z diamentem jest najbardziej pożądana przez kobiety.

Diament w XX wieku

W latach 90. ubiegłego wieku, diament stał się symbolem miłości. To właśnie w tym okresie wzrosła sprzedaż pierścionków zaręczynowych z diamentem. Także wtedy diament zaczął gościć w sztuce tatuażu i wykonywano go w rozmaitych stylach.

Tatuaże damskie – diament – znaczenie

Symbolika diamentu rozwijała się na przestrzeni wielu lat. To dlatego diament ma obecnie kilka znaczeń:

  • piękno – diament symbolizuje wewnętrze i zewnętrzne piękno, olśniewając swoim blaskiem. Często mówi się o kimś, że jest nieoszlifowanym diamentem. Ma on swoje walory, które można przeoczyć, jednak jeśli je odkryjemy, nie będziemy mogli się oprzeć pięknu.
  • bogactwo – diament jest także symbolem bogactwa ze względu na swoją cenę. Jest atrybutem ambitnych ludzi.
  • miłość – ze względu na to, że diament jest niezwykle trwały, symbolizuje również trwałość związku (głównie miłości małżeńskiej). To dlatego zakochani często decydują się na tatuaż diament z różą, co oznacza deklarację wiecznej miłości.
  • siła – diament jest bardzo wytrzymały, dlatego symbolizuje siłę, niezłomność i wytrwałość. To doskonały wzór tatuażu dla osób, które chcą podkreślić swoją pewność siebie i odwagę.

Tatuaże damskie – diamenty – wzory

Jeśli planujecie zdecydować się na tatuaż diament, poniżej zamieszczam kilka wzorów, które mogą Was zainspirować:

Tatuaże damskie - diament
Diamond With Wings Tattoo Pinterest • The World’s Catalog Of Ideas – Tattoo Fantastic

Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament Tatuaże damskie - diament

 

Leave A Reply

Navigate