Tatuaż na palcu – wszystko, co musisz wiedzieć

Tatuaże na palcach są coraz bardziej popularne. Sama mam 5, które uwielbiam. Jak dla mnie, jest to najbardziej bolesne miejsce na tatuaż, ale za to zrobienie niewielkiego wzorku trwa naprawdę chwilę. Jaki wzór wybrać? Czy tatuaż na palcu się zmywa? Jak wygląda gojenie?

Czy tatuaż na palcu boli?

Jak wspomniałam we wstępie, dla mnie tatuaż na palcu był najbardziej bolesny. Warto jednak pamiętać, że każdy ma inny próg bólu. Dodatkowo, tatuowanie palca trwa naprawdę chwilę, więc da się wytrzymać.

Czy tatuaż na palcu się zmywa?

Kluczowe jest odpowiednie zadbanie o tatuaż na palcu. Sama mam tatuaż po wewnętrznej stronie palca, który jest ze mną ponad 5 lat i nigdy nie musiałam go poprawiać – ciagle wygląda dobrze. Około rok temu robiłam na palcach w tym samym czasie dwa słowa – jedno to “half”, drugie to “dead”. Podczas, gdy napis “half” wygląda idealnie, napis “dead” się wytarł. Dbałam o nie tak samo. Tatuatorka zbyt płytko wbiła igłę przy robieniu pierwszego słowa i w efekcie muszę je poprawić. Podobnie było w przypadku księżyca na palcu, którego “końcówki” się zmyły i musiałam ponownie je wykonywać.

Panują na ten temat różne opinie i wiele studiów tatuażu nie podejmuje się wykonania tego zadania. Pamiętajcie, że od Was zależy jak tatuaż będzie później wyglądał. Ja mogę tylko dodać, że po wygojeniu być może będzie istniała potrzeba “dorobienia” pewnych fragmentów czy poprawienia całości, jednak mogę także potwierdzić, że po pięciu latach tatuaż na palcu nadal wygląda super.

Jak dbać o tatuaże na palcu?

O tatuaże na palcach dbamy tak samo, jak o inne. Podczas gojenia nie moczymy często i długo rąk. Ja, podczas kąpieli czy mycia naczyń, zakładałam nitrylowe lub winylowe, dobrze przylegające rękawiczki. Nie mają pudru czy talku, więc to lepszy wybór niż lateksowe. Oczywiście smarujemy Bepanthenem, Alantanem lub specjalnymi maściami do tatuażu.

Jaki wzór wybrać na tatuaż na palcu?

Przede wszystkim, nie mogą to być zbyt szczegółowe wzory. Możesz wybrać coś z poniższej listy:

tatuaż na palcu tatuaż na palcu tatuaż na palcu tatuaż na palcu tatuaż na palcu tatuaż na palcu

 

Jeśli chodzi o tatuaże na palcach, modne są tzw. cuticle tattoo, czyli zdobienia wokół paznokci. Robiłam o nich osoby wpis, dlatego zapraszam, być może tego typu wzory również wpadną Wam w oko.

2 komentarze

  1. Przeczytałam twój post, na prawdę wyszedł świetnie! Ja zapisałam się na tatuaż na palcu ale nie wiem czy to dobry pomysł. Pracuje na codzień i nie wiem jak z wygoleniem tego palca. Przy gojeniu jaki opatrunek robiłaś? Jak się kapać mając świeża ranę na palcu? Czy do tego tez wykorzystywałas te rękawiczki? Ile zajęło wygojenie? 😅

    • jeilliebean Reply

      Bardzo się cieszę 🙂
      Do mycia się/zmywania naczyń itd. zakładałam rękawiczki takie dobrze przylegające. Smarowałam alantanem lub bepanthenem – tutaj już proces wygląda jak przy każdym innym tatuażu. Goi się dość szybko ok. tydzień 😉

Leave A Reply

Navigate