Tatuaż krok po kroku – jak wygląda tatuowanie?

Tatuaż krok po kroku, czyli jak wygląda tatuowanie? Planujesz zrobić sobie tatuaż, ale nie wiesz, z czym przyjdzie Ci się zmierzyć? Przygotowałam kompletny poradnik, który przygotuje Cię na wizytę w salonie tatuażu. Jeśli masz już wzór, miejsce na ciele, tatuatora, czas, by przekonać się jak robi się tatuaż!

Tatuaż krok po kroku

Jeśli nie wiesz, jak zaplanować tatuaż, zachęcam do sprawdzenia wpisu na ten temat. Dowiesz się jak wybrać wzór, salon, miejsce na ciele. W tym wpisie omówię sam proces tatuowania.

Przygotowanie wzoru/projektu

W zależności od tego, co ustalicie z tatuatorem, albo on projektuje dla Ciebie wzór, albo Ty sam go tworzysz/modyfikujesz i podsyłasz artyście. W przypadku drugiej opcji, wyskaluj wzór tak, by był w takim rozmiarze, jaki faktycznie chcesz mieć na skórze. Możesz wydrukować go w domu i “przymierzyć”. Koniecznie wzór skonsultuj z tatuatorem, który podpowie Ci, czy efekt jest możliwy do uzyskania.

Odbicie wzoru przez kalkę

Po przyjściu do studia, tatuator odbije motyw przez specjalną kalkę (najważniejsze linie wzoru). Artysta zaznaczy wszystkie szczegóły, które mają kluczowe znaczenie podczas tatuowania. Gdy wzór będzie gotowy, dezynfekuje się miejsce na ciele, na którym ma zostać wytatuowany wzór, a następnie odbija się linie (wcześniej odrysowane przez kalkę). W tym momencie możecie sprawdzić, czy miejsce Wam odpowiada, ewentualnie zmienić koncepcję. To ostatni moment na zmiany.

Przygotowanie narzędzi

UWAGA! Wszystkie narzędzia, jak igły, powinny być jednorazowe, fotel/łóżko, kabel, maszynka odpowiednio zabezpieczone. Tatuator przygotowuje także wazelinę, pojemniczki z tuszami, które będą potrzebne podczas tatuowania.

Jak wygląda tatuowanie?

Jeśli ułożysz się w wygodnej pozycji, wszystko będzie już przygotowane, artysta zabiera się do pracy. Jeśli decydujesz się na wzór, który wymaga wypełnienia, w pierwszej kolejności wykonuje się kontury czarnym tuszem, a następnie nanosi się cienie czy kolory.

Podczas tatuowania mogą pojawić się kropelki krwi, ale nie ma powodu do niepokoju. Co jakiś czas artysta smaruje skórę wazeliną lub przemywa ją preparatem dezynfekującym. W zależności od wielkości i stopnia skomplikowania wzoru, proces tatuowania trwa kilka minut-kilka godzin. Warto wziąć ze sobą przekąskę.

Po tatuowaniu

Gdy wzór będzie już skończony, tatuator przemywa Waszą skórę, a następnie zakleja tatuaż folią. Dostaniecie szczegółową instrukcję dotyczącą tego, jak dbać o tatuaż i…gotowe :).

tatuaż krok po kroku

Leave A Reply

Navigate