Tatuaż handpoke – co to jest?

Tatuaż handpoke to technika wykonywania tatuażu bez konieczności stosowania maszynki. Ta metoda w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Skąd ten nagły “boom”? Przede wszystkim dlatego, że tatuaże handpoke kojarzą się ze starożytnymi sposobami ozdabiania ciała. Dla niektórych wielbicieli dziar to prawdziwa gratka.

Tatuaż handpoke – co to jest?

Handpoke oznacza tatuowanie bez maszynki. Podczas tworzenia wybranego wzoru tatuażu, tatuator używa jedynie tuszu oraz igły. Tatuaż powstaje poprzez miarowe wbijanie igły oraz układanie kropek w konkretny wzór. Handpoke to tatuaż, który wykonuje się w całości z kropek o różnej intensywności – podobnie jak dotwork.

Tatuaże handpoke są bardziej czasochłonne niż klasyczne, gdyż konieczne jest co najmniej kilkukrotne wbicie igły, by tatuaż był wycieniowany. To dlatego techniką handpoke wykonuje się przeważnie niewielkie wzory tatuażu.

Tatuaż handpoke

Kto może robić tatuaże handpoke?

Do wykonywania tatuaży handpoke potrzebna jest wprawna ręka. Choć niekiedy wzory wyglądają niechlujnie – taki ich urok. Niestety, technika ma kiepską opinię ze względu na to, że często decydują się na nią amatorzy, którzy nie mają pieniędzy na profesjonalny sprzęt do tatuowania. Handpoke kojarzy się również z tatuażami wykonywanymi w więzieniach. Jeśli interesuje nas tatuaż handpoke, koniecznie udajmy się do profesjonalisty, który specjalizuje się w tej technice.

Czy tatuaż handpoke boli?

Podobnie, jak w przypadku klasycznych tatuaży, intensywność bólu zależy głównie od miejsca na ciele. Do najbardziej bolesnych miejsc należą: brzuch, kręgosłup, wewnętrzna strona ud. Najmniej tatuaże handpoke zabolą nas na łydkach czy ramionach. Ból może być większy niż w przypadku tatuaży wykonywanych klasyczną metodą ze względu na wydłużony czas tatuowania.

Tatuaż handpoke

Czy tatuaż handpoke jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo wykonywania tatuażu nie jest zależne od techniki, lecz od tego, czy wzór wykonuje profesjonalista, czy amator. Profesjonalny tatuator, bez względu na sprzęt jakiego używa, zna i wykorzystuje higieniczne produkty do tatuażu. Zawsze stosuje sterylne igły, rękawiczki, szereg procedur niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu.

Problem może pojawić się w momencie, gdy tatuaż wykonuje amator, który nie zachowuje odpowiedniej higieny. Wtedy osoba tatuowana może być narażona na te same problemy, z jakimi możemy mieć do czynienia w przypadku tatuażu wykonywanego maszynką, np. zakażenie, stan zapalny, obrzęk, zapalenie wątroby typu B, reakcja alergiczna.

Czy tatuaże handpoke są trwałe?

Wszystko zależy od tego, czy odpowiednio o nie dbamy. Z czasem każdy tatuaż blaknie. Niestety, ale trwałość tatuażu handpoke jest mniejsza niż w przypadku wzorów wykonywanych maszynką. Znikanie wzoru może być także związane z miejscem na ciele, poziomem doświadczenia tatuatora. Przyjmuje się, że najkrócej utrzymują się tatuaże wykonane na dłoniach, natomiast najdłużej te na klatce piersiowej czy ramionach.

Tatuaż handpoke

Leave A Reply

Navigate