Tatuaż – co trzeba wiedzieć?

Tatuaże cieszą się rosnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, że zanim zdecydujemy się na trwałą ozdobę na ciele, przeszukujemy internet, aby znaleźć najważniejsze informacje dotyczące tatuowania. Jakiś czas temu robiłam badania dotyczące tego, komu tatuaż przeszkadza w karierze. Jeśli interesuje Cię wątek tatuaż a praca, zachęcam do sprawdzenia. W tym wpisie skupię się na omówieniu najważniejszych kwestii dotyczących tatuaży.

Tatuaż co warto wiedzieć?

Przede wszystkim musimy sprawdzić samo studio i tatuatora. Osoba, która wykona dla Ciebie tatuaż powinna mieć odpowiednie doświadczenie w danej stylistyce. Studio tatuażu musi spełniać określone wymogi. Nie ma odstęp od zasad higieny! Bezpieczeństwo to absolutna podstawa.

Dobry tatuator to zarówno doskonały artysta, jak i rzemieślnik. Powinien wiedzieć, jak wbijać igłę, aby tatuaż był wyraźny przez długi czas. W przeciwnym razie tatuaż się “rozmyje”, tusz wyblaknie, konieczna będzie szybka korekta. Niestety, czasami zdarza się, że po czasie kreski czy litery zbijają się w jedną wielką plamę. Może się to wiązać z faktem, iż igła nie była odpowiednio wbijana podczas tatuowania.

Jak wygląda profesjonalne studio tatuażu? Nie musi być to ogromne i nowoczesne miejsce. Najważniejsze, aby było czyste, wyposażone w odpowiednie sprzęty i farby. Konieczne są specjalne meble do tatuowania. Najlepiej jest udać się do sprawdzonego studia, polecanego przez znajomych. Koniecznie sprawdź również opinie w internecie, np. Google Moja Firma, na Facebooku czy forach internetowych.

Ile kosztuje tatuaż? Cennik tatuażu

Tak naprawdę trudno ustalić jeden cennik za tatuaż z góry. Trzeba jednak wiedzieć, że zbyt niskie ceny powinny być dla nas alarmujące. Za dzień pracy tatuator weźmie przeważnie ok. 1000 złotych. Wiele będzie jednak zależne od samej wielkości tatuażu czy stopnia jego skomplikowania. Najpierw należy skontaktować się z danym studiem tatuażu czy bezpośrednio z tatuatorem, opisać swój pomysł na tatuaż, a także powiedzieć, gdzie chcemy go umieścić. Dobry tatuator nie ma również terminów “na już”. Warto jednak poczekać.

Wybór odpowiedniego stylu tatuowania

Przede wszystkim zastanów się, jaki styl tatuowania Ci odpowiada. Czy jest to np. dotwork, czy może trash polka. Wybór jest naprawdę spory. Konieczne jest znalezienie takiego tatuatora, który wykonuje tatuaże w stylu, który najbardziej Ci się podoba. Jedni lubią kolorowe, komiksowe tatuaże, inni minimalistyczne wzory tatuaży bez cieniowania. Warto znaleźć inspiracje w internecie, na Instagramie.

Wzory tatuaży – znaczenie

Czy tatuaż musi mieć znaczenie? Oczywiście, że nie. Można sobie wytatuować to, co po prostu nam się podoba. Mimo wszystko, zanim umówimy się na tatuaż, warto sprawdzić, co oznacza dana sentencja, czy nie zawiera literówki, czy oznacza faktycznie coś intrygującego, a nie przepis na kurczaka w sosie. Choć tatuaż nie musi nic znaczyć, warto być pewnym jego poprawności. Niestety, ale napisy bardzo często występują z błędami, a przykładów w Internecie jest bardzo wiele.

Robienie tatuażu boli

Trzeba to sobie uświadomić – robienie tatuażu boli. Jedni odczuwają go bardziej, inni mniej. Dla mnie jest to ból porównywalny do cięcia nożykiem do papieru. Da się to jednak wytrzymać – niejednokrotnie przeżyłam kilkugodzinną sesję. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i po prostu to zaakceptować.

Co ciekawe, mam ponad 30 tatuaży i za każdym razem przez ten ból mówiłam sobie, że nigdy więcej. Jak widać, o bólu szybko się zapomina i warto się pomęczyć, gdyż efekt wynagradza wszystko. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, co trzeba wiedzieć o tatuażach.


Leave A Reply

Navigate