Tatuaż a sauna

Tatuaż a sauna – dziś poruszam ważny temat dotyczący tego, czy można korzystać z sauny po zrobieniu tatuażu. Nieco innymi prawami rządzi się świeży tatuaż, a innymi ten wygojony. Tłumaczyłam już szczegółowo jak dbać o tatuaż, jednak nie poruszyłam kwestii sauny. Dziś przyjrzymy się bliżej temu wątkowi.

Świeży tatuaż a sauna

Nowy tatuaż to po prostu otwarta rana, która potrzebuje czasu, aby całkowicie się zagoić. To dlatego koniecznie trzeba odczekać co najmniej kilka dni, zanim będziemy uprawiać sport, chodzić na imprezy, koncerty, gdzie jest wysoka szansa na kontakt z bakteriami. Podobnie jest w przypadku sauny czy łaźni parowej. Gorąco, duszność, które panują w saunie, działają niekorzystnie na tatuaż. Może to doprowadzić do uszkodzenia tuszu!

Tatuaż a korzystanie z sauny

Gdy wykonaliśmy tatuaż, skóra jest bardzo delikatna. By powróciła do poprzedniego stanu, trzeba odczekać pewien czas. W okresie gojenia tusz, który znajduje się pod skórą, może zostać uszkodzony przez niewłaściwą pielęgnację. Sauna podrażnia skórę, zmiękcza ją, otwiera pory i wywołuje pocenie. Udanie się do sauny, mając świeży tatuaż, nie jest dobrym pomysłem.

Wszystkie elementy mogą mieć wpływ na późniejszy wygląd tatuażu. Efektem jest przedwczesne blaknięcie. Zarówno woda, jak i pot, które znajdują się na skórze, mogą wnikać głębiej przez ranę i rozcieńczyć tusz. Nie oznacza to, że tusz się rozleje pod skórą, ale może prezentować się gorzej i trzeba będzie poprawić tatuaż.

Sauna a infekcje

Musimy także pamiętać, że w saunie może dojść do infekcji. Nawet w przypadku, gdy sauna jest bardzo dobrze utrzymana, nadal jest siedliskiem bakterii. To z pewnością nie jest odpowiednie środowisko do nowego tatuażu, który jest niezwykle narażony na infekcje.

Kiedy można udać się do sauny?

Wizyta w saunie będzie możliwa dopiero wtedy, gdy tatuaż całkowicie się wygoi. Jeśli skóra jest mocna, zaczerwienienie zniknęło, relaks w saunie będzie bezpieczny. Warto odczekać trzy tygodnie od zrobienia tatuażu, by mieć pewność, że skóra się zagoiła.

Leave A Reply

Navigate