Tatuaż a alkohol – co trzeba wiedzieć?

Czy picie alkoholu ma wpływ na wygląd tatuażu? Bardzo często wiele osób zadaje sobie to pytanie. Gdy decydujemy się na ozdobę na ciele, chcemy, aby jak najdłużej wyglądała ona świetnie. To dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja, nawilżanie, ochrona przed słońcem. Chcąc wiedzieć, jak dbać o tatuaż, nie możemy zapominać także o wpływie alkoholu na wygląd trwałej ozdoby.

Wpływ alkoholu na tatuaż

Bardzo ważne jest to, aby co najmniej dzień przed wykonaniem tatuażu nie spożywać napojów alkoholowych. To bardzo ważne i nie bez znaczenia. Każdy profesjonalny tatuator będzie przed tym przestrzegał.

Czy alkohol wpływa na tatuaż?

Jak powszechnie wiadomo, alkohol rozrzedza krew. Jakie ma to znaczenie podczas tatuowania? Krew będzie znacznie bardziej intensywnie wypływać. Jeśli zdecydujemy się na spożywanie alkoholu przed zabiegiem, możemy utrudnić pracę tatuatora. Co więcej, krew, która obficie wypływa z rany, może skutkować rozcieńczeniem atramentu. Tatuaż może być bardziej wyblakły.

Tatuaż a alkohol

Tatuaż a alkohol – praktyczne informacje

Oczywiście oprócz powyższych informacji, picie alkoholu przed tatuowaniem może mieć nieco inne, przykre skutki. Zapewne wiele osób słyszało o tym, że ktoś pod wpływem alkoholu zrobił sobie nieprzemyślany tatuaż. Wieczór kawalerski, dobra zabawa w klubie, łatwo o dość głupie pomysły. Pamiętajmy, że tatuaż to trwała ozdoba, dlatego decyzję o jego zrobieniu należy podjąć świadomie. Przemyślane powinno być także miejsce na ciele oraz wielkość wzoru.

Wbrew powszechnym informacjom, wypicie alkoholu przed tatuowaniem wcale nie zmniejsza bólu. Oczywiście, niektórym może wydawać się, że ból jest mniejszy, z kolei u innych odczuwanie bólu będzie zwiększone. Jeśli ból podczas tatuowania jest dla nas nie do zniesienia, skorzystajmy ze środków znieczulających lub specjalnych preparatów. Alkohol do nich nie należy!

Po zrobieniu tatuażu także nie pijemy alkoholu. O ozdobę dbamy już od pierwszych chwil po zabiegu. Ograniczamy spożycie napojów alkoholowych przez co najmniej dwa dni. Alkohol będzie wydłużać czas oraz intensywność krwawienia, a co za tym idzie, będziemy mieć problem z gojeniem się tatuażu. Przez alkohol skóra może być bardziej podatna na infekcje. Aby cieszyć się piękną ozdobą na długi czas, warto zrezygnować z alkoholu.

Leave A Reply

Navigate