Szycie ubranek dla dzieci – Zalety dzianiny dresowej

W dzisiejszych czasach akcesoria dla dzieci dostępne w sklepach coraz częściej wykonywane są z przywiązaniem większej wagi do ich wyglądu zamiast wygody najmłodszych. Zdaje sobie z tego sprawę wielu rodziców niejednokrotnie zdziwionych syntetycznym składem materiału ubranek. Ze względu na zwiększającą się świadomość i zainteresowanie naturalnymi produktami, osiągają one często zawrotne ceny. Dlatego też coraz popularniejszym i bardziej modnym rozwiązaniem jest własnoręczne szycie ubranek dla maluchów. Jakie są najbardziej polecane materiały?

Dzianina dresowa – łatwo i wygodnie

Jednym z materiałów cieszących się największą popularnością jest dzianina dresowa. Nie bez powodu jest to jeden z najpowszechniej wybieranych surowców na akcesoria dla najmłodszych. Dużym atutem jest fakt, że do jego wykorzystywania nie potrzeba ani zaawansowanych umiejętności ani specjalistycznego sprzętu. Czym właściwie jest dresowa dzianina

Opisywany materiał jest wykonany z połączonych ze sobą oczek jednej nici ułożonych w rzędy i kolumny. Ze względu na to zewnętrzna strona płachty jest gładka, a wewnętrzna składa się z drobnych pętelek. Dzięki temu, dzianina to gładki i miękki materiał, z którym poradzą sobie nawet osoby bez doświadczenia w szyciu. Do jego obróbki wystarcza maszyna z podstawowym zestawem funkcji. 

dzianina dresowa

Bezpieczna dla najmłodszych

Dzianina dresowa występuje w kilku rodzajach. Bardzo ważne jest sprawdzenie składu materiału w celu odpowiedniego dobrania jego właściwości do przeznaczenia. Na rynku znaleźć można bowiem zarówno materiały wykonane w całości z nici bawełnianej, jak i takie z domieszką tworzyw syntetycznych. Podczas kiedy te drugie są bardziej elastyczne, przy szyciu akcesoriów dla małych dzieci lepiej sprawdzą się surowce naturalne.

Dresowa dzianina z naturalnej bawełny, dzięki zastosowaniu splotu pętelkowego, jest niezwykle wygodna i przewiewna. Można więc mieć pewność, że skóra dziecka będzie miała możliwość oddychania, bez ryzyka nadmiernego spocenia. Miękkość materiału zapewnia brak odgnieceń na ciele i wygodę noszenia. Mimo że dzianina bawełniana jest mniej elastyczna od tej z wykorzystaniem syntetycznych włókien, jej rozciągliwość jest wystarczająca aby zapewnić szeroki zakres nieskrępowanych ruchów w ubraniu.

tkaniny dla dzieci

Szeroka gama możliwości

Dzięki wielu zaletom i uniwersalności materiału możliwe jest jego wykorzystanie do tworzenia ogromnej ilości różnorodnych rzeczy. Ilość pomysłów ogranicza tylko wyobraźnia twórcy. Dzięki przyjazności dzianiny dresowej każdy rodzaj wykonanego z niej ubranka spełni swoje zadanie. Powszechnie wykorzystywana jest do szycia śpioszków, czapeczek, bluz, piżamek, spodenek oraz sukienek i spódniczek. Nadaje się również doskonale do tworzenia poszewek na pościel, kocyków i śpiworów. Ubrania z dzianiny dresowej to doskonały pomysł nie tylko dla niemowląt, ale dzieci w każdy wieku. Dzięki możliwości uszycia z niej maskotek i zabawek, może stać się sposobem na wspólną pracę twórczą z kilkulatkiem.

Szycie i rękodzieło

Oczywiście nie każdy ma ochotę tworzyć ubranka na własną rękę. Nie wszyscy są też w stanie znaleźć na to czas. Na szczęście, coraz więcej osób zajmuje się rękodzielniczym wyrobem zdrowych akcesoriów dla najmłodszych, dlatego ich znalezienie w sklepach lub na stronach internetowych nie powinno być problemem. Oprócz dzianiny dresowej materiałami polecanymi dla dzieci są między innymi tkaniny bawełniane, lniane i satynowe. Niezależnie od tego, czy ubranka są kupione, czy wykonane własnoręcznie, warto zadbać o zdrowie i wygodę najmłodszych.

Szukasz wspaniałych tkanin dla dzieci? Nie wiesz jakie tkaniny wybrać? Zapraszamy do sklepu: Dress-Code. Polecamy serdecznie !

Leave A Reply

Navigate