Stoły ogrodowe – jak wybrać?

Wybór stołów ogrodowych bywa nie lada wyzwaniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że stoły ogrodowe stanowią bardzo istotny element wyposażenia strefy ogrodowej czy tarasu. To właśnie stół jest centrum rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu, świadkiem ciekawych rozmów. Przydaje się również podczas spożywania potraw na świeżym powietrzu. Jak wybrać ten odpowiedni, który spełni wszelkie oczekiwania?

Różnorodna oferta stołów

Istnieje bardzo wiele stołów ogrodowych do wyboru, które różnią się wymiarami, kształtami czy tworzywami, z jakich zostały wykonane. Co więcej, stoły mogą różnić się także sposobem składania, stylem. To dlatego bez trudu powinniśmy wybrać taki, który idealnie będzie pasować do ogrodu. A jednak wcale nie jest to takie proste, jak początkowo mogłoby się wydawać…

Stół ogrodowy jest meblem, który możemy dopasować dosłownie do każdej przestrzeni. Dostępne są zarówno stoły do małego ogrodu, jak i tego o sporych rozmiarach, a także na taras. Stoły te mogą pełnić funkcję mebla jadalnego bądź być dodatkiem do strefy wypoczynkowej i służyć jako stolik kawowy.

Na co zwrócić uwagę, szukając stołu ogrodowego?

Jeśli jesteśmy na etapie poszukiwania idealnego stołu, najpierw musimy zastanowić się nad jego wymiarem. Oczywiście będzie on uzależniony od rozmiarów przestrzeni, jaką dysponujemy. Warto rozważyć zakup regulowanego stołu, który bez trudu dopasujemy do aktualnych potrzeb. Trzeba jednak w tym przypadku zwrócić uwagę na mechanizm rozkładania. Obsługa stołu powinna być jak najprostsza.

Kolejny element, na który musimy zwrócić uwagę, to kształt blatu stołu. Do wyboru mamy stoły kwadratowe, prostokątne, okrągłe. Stoły kwadratowe bądź prostokątne to nowoczesne i eleganckie konstrukcje, które łatwo komponują się z otoczeniem. Stoły z okrągłym blatem będą pasowały przede wszystkim do przytulnych przestrzeni. Jeśli chcemy, by nasi goście czy domownicy czuli się przyjemnie, warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązania.

Tworzywo a stół ogrodowy

Na design stołu składa się nie tylko kształt, ale przede wszystkim tworzywo. Powinno ono być odporne na działanie czynników atmosferycznych. Najbardziej odporne są tworzywa sztuczne, np. plecionka technorattanowa. Dobrze sprawdzą się również metale, np. stalowa bądź aluminiowa podstawa.

Leave A Reply

Navigate