Sprawdzone sposoby na bycie fit

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak szybko schudnąć. Warto podkreślić, że czas nie odgrywa tu kluczowej roli. Zdrowe chudnięcie to proces, dlatego warto wcielić poniższe triki i sprawdzone sposoby na bycie fit na stałe do swojego codziennego harmonogramu, by zaobserwować oczekiwane rezultaty. Nie są one skomplikowane, dlatego śmiało możemy wprowadzać je stopniowo. Nasz organizm z pewnością się odwdzięczy.

Zdrowe śniadanie

Jeśli chcesz dodać sobie energii i dobrze rozpocząć dzień, koniecznie trzeba zjeść pożywne śniadanie. Doskonale sprawdzą się jajka. Posiadają one pełnowartościowe białko, które przez nasz organizm jest łatwo przyswajalne. Jak wykazało wiele badań, osoby jedzące jajka na śniadanie znacznie szybciej chudły niż osoby, które jajek unikały.

Warzywa w każdym posiłku

1/4 talerza – właśnie tyle warzyw powinno znajdować się w naszym posiłku. Trzeba pamiętać, że warzywa są zdrowe, nie tuczą, a jeśli odpowiednio doprawimy je ziołami, możemy wydobyć z nich unikalny smak. Warzywa odkwaszają również nasz organizm i dają uczucie sytości.

Zdrowe przekąski

Przeważnie głód dopada nas podczas pracy czy na uczelni. Sięgamy wtedy po niezdrowe przekąski, np. z automatów, gdyż nie mamy wyboru. To dlatego warto zadbać o posiłki wcześniej. Przygotuj je i zapakuj do specjalnych pudełek lunchowych bądź jako przekąski wybieraj zdrowe orzechy.

Krótka rozgrzewka

By dobrze zacząć dzień, wystarczy krótka rozgrzewka. Choć poranki zdecydowanie nie zachęcają do wstania z łóżka, warto podnieść się kilka minut wcześniej i nieco rozruszać. Wystarczy się poprzeciągać, zrobić kołyskę, wykonań kilka skłonów, wymachów rąk, przysiadów. To doskonała dawka solidnej energii.

Wyznaczenie celu

Na samym wstępie warto określić swój cel. Wyznaczamy zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe cele. Jeden kilogram tygodniowo to wystarczająco. Nie narzucajmy sobie od razu presji, że musimy schudnąć w miesiąc 10 kg, bo jedynie pojawi się frustracja i zniechęcenie. Małymi krokami także można osiągnąć sukces – jedynie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Wprowadzenie tych prostych zasad z pewnością pozwoli Ci utrzymać formę. Koniecznie wciel w życie sprawdzone sposoby na bycie fit!

Leave A Reply

Navigate