Social Media: co trzeba wiedzieć?

Media społecznościowe odmieniły funkcjonowanie wielu firm, ale też osób prywatnych. Dzięki nim z ludźmi można komunikować się niezależnie od tego, czym się aktualnie zajmujemy i gdzie przebywamy. Dzieląc się zdjęciami i materiałami wideo dajemy im wgląd do życia swojej firmy, ale też objaśniamy korzyści płynące z zamówienia konkretnych produktów czy usług. Zobacz, jak prowadzić konto w mediach społecznościowych, aby Twój biznes tylko na tym zyskał.

Pokaż, jak wyglądają Twoje usługi

Prowadzisz salon piękności dla psów? Opublikuj zdjęcia, na których inni właściciele czworonogów zobaczą, jak pięknie może wyglądać zadbane zwierzę. Prowadzisz usługę związaną z projektowaniem wnętrz? Zaprezentuj najlepsze projekty odbiorcom. Przybliż im proces zamawiania usługi oraz pokaż, co składa się na cenę końcową. Objaśnij sposób działania – do tego idealnie sprawdza się explainer wideo i inne multimedialne materiały, na przykład w postaci infografik. W ten sposób zbudujesz relację z osobami, które być może zechcą w przyszłości powierzyć właśnie Tobie wykonanie konkretnego zlecenia.

Zadbaj o lajki

Dziś, w czasach obecności tysięcy firm na Facebooku czy Instagramie, nie wystarczą już same zasięgi organiczne. Musisz zrobić więcej, aby przebić się do świadomości swoich przyszłych klientów. Ważne jest inwestowanie w reklamę Facebook Ads, by zwiększać zasięgi i docierać do nowych grup odbiorców. Możesz też dodatkowo wesprzeć się usługą ze strony wyspecjalizowanych firm, które zajmują się pozyskiwaniem lajków. Zainteresuj się bliżej ofertą Nokaut i zdobądź nowe wyświetlenia swoich postów.

Zaprezentuj życie firmy od kuchni

Większość osób nie chce wciąż oglądać reklam. Dąży do zapoznania się z autentycznymi treściami. Jeżeli prowadzisz restaurację, Facebook czy Instagram może być doskonałym medium do pokazania tego, jak wygląda codzienność na kuchni oraz z jak ciężką pracą i zaangażowaniem wielu osób wiąże się biznes restauracyjny. Z kolei gdy organizujesz bale dla dzieci i eventy firmowe możesz swoim odbiorcom zdradzić kulisy powstawania dekoracji. Jest masę pomysłów na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Zainspiruj swoich followersów ciekawymi treściami i zachęć do tego, aby śledzili funkcjonowanie Twojej firmy.

Podsumowując, prowadzenie firmowego konta w mediach społecznościowych niesie ze sobą ogromny potencjał zwiększenia świadomości marki w oczach konsumentów. Ważna jest konsekwencja, różnorodność i pasja w prezentowaniu poszczególnych treści. Sumienna i regularna praca na pewno przyniesie pożądane efekty.

Leave A Reply

Navigate