Skuteczna regeneracja skóry? Tylko z laserem frakcyjnym CO2!

Rozstępy, blizny, przebarwienia, a może zmarszczki? Jeżeli któreś z tych przypadłości stały się naszą zmorą, warto wiedzieć, że możemy się ich trwale i skutecznie pozbyć. Laser frakcyjny będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem tego typu problemów.

Innowacyjna technologia

Lasery frakcyjne znane są już na rynku medycyny estetycznej od wielu lat, jednak model CO2 powstał stosunkowo niedawno i stanowi najnowsze odkrycie branży kosmetycznej. Można powiedzieć, że dokonał niemałej rewolucji. Poprzednie modele tego urządzenia, choć były równie skuteczne, to dość mocno uszkadzały skórę, powodując jej liczne obrzęki. Niewiele ludzi decydowało się na tę technikę także ze względu kilkutygodniowego okresu rekonwalescencji. Na szczęście nie musimy się dłużej przejmować takimi konsekwencjami, ponieważ nowy laser frakcyjny znacznie przyśpieszył i ułatwił proces dążenia do wymarzonej, jędrnej i młodej skóry. Głowica lasera wytwarza mnóstwo malutkich impulsów, które oddziałują na powierzchnię ciała. Inaczej niż w przypadku starszych modeli, laser frakcyjny nie działa jednorodnie na całej powierzchni, a naświetla skórę punktowo. Takie rozwiązanie sprawia, że skóra nie musi dochodzić do siebie i regenerować się przez długie tygodnie.

Na te problemy pomoże ci laser frakcyjny

Nasza skóra pokryta jest nieestetycznymi bliznami? A może doznaliśmy oparzenia wybranej partii ciała i wolelibyśmy usunąć skutki tego bolesnego zdarzenia? Laser frakcyjny CO2 w takich przypadkach będzie strzałem w dziesiątkę. Będzie on również pomocny na inne problemy. Idealnie upora się z obwisłą skórą, która po przebytej ciąży lub z wiekiem straciła swoją jędrność i elastyczność. Jeżeli zmagaliśmy się z trądzikiem, to prawdopodobnie zostawił on swój ślad w postaci charakterystycznych blizn. Na tego typu zmiany na twarzy zabieg również będzie idealną odpowiedzią. To jeszcze nie wszystko! Laser poradzi sobie także ze wszelkimi zmianami w obrębie twarzy, które chcielibyśmy zniwelować. Mowa tu między innymi o rozszerzonych porach, zmarszczkach czy ogólnym zrewitalizowaniu, ujędrnieniu oraz odmłodzenia. Za jego sprawą można również modelować owal twarzy, co także przyniesie efekt młodszego atrakcyjniejszego wyglądu. Rozstępy czy skórne przebarwienia, to kolejne elementy, z którymi może uporać się laser, przywracając skórze zdrowy wygląd.

Co warto wiedzieć, zanim przystąpimy do zabiegu, musimy skorzystać z wizyty kwalifikującej. To specjalista przyjrzy się wybranej partii, którą chcielibyśmy poprawić, ustali poziom zmian, które na niej zaszły oraz inne czynniki. Jego opinia będzie w tym wypadku kluczowa i pozwoli nam w pełni bezpiecznie przejść przez cały proces.

Przebieg zabiegu laserem

Jeżeli już zostaliśmy zakwalifikowani na taką terapię, to przyszedł czas, aby przystąpić do samego zabiegu. Nie musimy się go obawiać, ponieważ jak wspominaliśmy, rekonwalescencja jest znacznie krótsza, niż przy użyciu innych laserów, a ból jest także dużo mniej odczuwalny. Pół godziny przed zabiegiem zostaniemy posmarowani kremem znieczulającym, który dodatkowo zniweluje wszelkie nieprzyjemne odczucia mogące pojawić się w trakcie. Po tym czasie można przejść do właściwej terapii laserem, której czas nie będzie przekraczał czterdziestu minut. Promieniowanie wytwarzane przez laser sprawia, że stare komórki zostają pobudzone do działania i regeneracji. Wówczas nasza skóra nabiera wyglądu, na którym tak bardzo nam zależy. Pracownik wykonujący zabieg dobierze odpowiednią moc lasera w zależności od partii ciała czy stopnia uszkodzenia skóry. Po całej procedurze do maksymalnie trzech dni możemy odczuwać zaczerwienienie, obrzęk oraz wrażliwość skóry, w partiach, w których wykonywany był zabieg.

Jak uzyskać najlepsze efekty?

W przypadku takiego zabiegu na rezultaty będziemy musieli trochę poczekać. Przez pierwsze dwa tygodnie możemy mieć wręcz wrażenie, że skóra jest w gorszym stanie, niż wcześniej. Niech to nas jednak nie zmartwi, ponieważ jest to tylko etap przejściowy. Skóra wówczas się regeneruje, pozbywa się starych komórek i stymuluje produkcję nowych. Na dostrzeżenie pierwszych efektów będziemy musieli poczekać co najmniej dwa tygodnie, a pełne rezultaty będą widoczne po maksymalnie dwóch miesiącach.

Warto również pamiętać, że każdy zabieg laserem trzeba wykonać w kilku seriach dla wzmocnienia efektów i uzyskania wymarzonych rezultatów. Maksymalnie cztery zabiegi powinny już wystarczyć, aby cieszyć się zdrową, jędrną i odmłodzoną skórą, pozbawioną skaz i blizn. Sześć tygodni to natomiast czas, który powinnyśmy odczekać pomiędzy przystąpieniem do kolejnej serii zabiegu.

O tym pamiętaj po zabiegu

Aby wspomóc regenerację skóry i przypadkiem nie doprowadzić do spowolnienia efektów, musimy również odpowiednio zadbać o miejsce, które było poddawane terapii. Podstawową ochronę zapewni krem z wysokim filtrem. Przez pierwsze dwa tygodnie powinniśmy unikać także ciepłych, nagrzanych pomieszczeń, a w szczególności saun oraz solariów. Przez ten okres warto odpuścić sobie także wizyty na siłowni oraz na basenie. Jeżeli zabieg wykonywany był w obrębie twarzy, mogą być widoczne na niej zaczerwienienia i obrzęki. Mamy jednak wówczas bezwzględny zakaz nakładania makijażu, powinniśmy dać bowiem skórze oddychać i odpoczywać.

Leave A Reply

Navigate