Serwery w firmie – czy to potrzebna inwestycja?

Serwery mają za zadanie usprawnić pracę w przedsiębiorstwie oraz zagwarantować ochronę danych. Coraz więcej firm decyduje się na inwestowanie w te urządzenia i oprogramowanie, ponieważ większą część działalności przenosimy do sieci. Zatem zastanówmy się, kiedy serwer będzie potrzebny, jaki i jakiego rodzaju?

Kiedy serwer jest potrzebny w firmie?

Moment, gdy zauważymy że przydałoby się „przyspieszenie” pracy na danych to czas, gdy warto zainwestować w serwer. Przypadków takich jest wiele, między innymi:

  • Gdy powiększamy zespół pracowników, wówczas na danych będzie pracować więcej osób.
  • Gdy obecne systemy i dane się zawieszają.
  • Gdy planujemy znacznie rozbudować zespół lub wdrożyć nowe usługi.

Serwery są dedykowane do ochrony danych, usprawnienia pracy oraz zwiększenia szybkości dostępu do danych.

Jaki rodzaj serwera wybrać?

Serwery dostępne są w dwóch wariantach: Tower i Rack. Serwery Tower budową przypominają komputer stacjonarny, natomiast serwer Rack przeznaczony jest do szafy serwerowej, którą należy kupić jeśli nie mamy jej w firmie.

Serwery Tower – dedykowane są głównie do oddziałów większych firm, do szkół i innych placówek oświatowych oraz do mniejszych firm, które głównie potrzebują chronić dane.

Serwery Rack – kupują większe firmy i korporacje, które chcą zoptymalizować swoją pracę. Oprócz dużych firm serwery rackowe dedykowane są do urzędów miast, prokuratur czy sądów. Głównie dlatego, że oferuję one wydajną ochronę danych oraz stałą kontrolę administratora serwera z każdego miejsca na ziemi.

Co warto dokupić do serwera?

Jeśli wybieramy serwer Tower, można dokupić dysk SAS, który zoptymalizuje prace. Dysk ten można dokupić również do serwerów rackowych, jednak one same w sobie gwarantują zwiększenie wydajności. Jednak do typu Rack należy kupić specjalną szafę serwerową, w której będzie on umieszczony.

Leave A Reply

Navigate