Sauna a tatuaż – czy to dobry pomysł?

Czy można korzystać z sauny po zrobieniu tatuażu? Tatuaż a sauna – jak w zasadzie przebywanie w saunie wpływa na wygląd tatuażu? Te pytania często zadają sobie osoby, które decydują się na trwały rysunek na ciele. Pora wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Tatuaże a sauna – czy to bezpieczne?

Bardzo ważne jest to, aby uświadomić sobie, że świeży tatuaż to rana. Jak każda rana, wymaga czasu, aby odpowiednio się zagoić. Oznacza to, że przez kilka dni po zrobieniu tatuażu unikamy aktywności sportowej, alkoholu, długich kąpieli, sauny, solarium, łaźni parowej. Niestety, ale temperatura panująca w saunie wpływa negatywnie na świeży tatuaż. Chcąc cieszyć się estetycznym malunkiem, trzeba mieć to na uwadze.

Przebywanie w saunie a tatuaż

Świeży tatuaż potrzebuje czasu na zagojenie się. Skóra jest delikatna, stąd szereg wytycznych od tatuatora. Tusz znajdujący się pod skórą jest zagrożony i do czasu wygojenia malunku może zostać uszkodzony. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja. Przebywanie w saunie zmiękcza skórę, otwiera pory, powoduje pocenie. Wszystko to może sprawić, że tatuaż będzie szybciej blaknąć. Woda i pod mogą rozcieńczyć tusz, więc obrazek będzie prezentować się gorzej.

Tatuaż a sauna: korzystanie z sauny a tatuaże

Przebywanie w saunie to także ryzyko infekcji. Publiczna sauna to siedlisko bakterii i trzeba o tym pamiętać. Przebywanie w niej nie jest polecane, jeśli mamy nowy tatuaż. Rana jest narażona na różnego rodzaju infekcje. Co więcej, po zrobieniu tatuażu organizm jest osłabiony. KIlka dni pozwoli skutecznie się zregenerować. Nie decydujmy się wtedy na przebywanie w saunie – może to nas dodatkowo osłabić. Lepiej poczekać, aż rana się wygoi.

tatuaż a sauna
Pinterest

Kiedy można korzystać z sauny, mając tatuaż?

Oczywiście, gdy tatuaż się zagoi, śmiało można korzystać z sauny. Ważne, aby rana była całkowicie zagojona! Wówczas zaczerwienienie zniknie, skóra będzie mocna, a przebywanie w saunie bezpieczne. Kiedy udać się do sauny? Warto poczekać ok. 3 tygodnie po zrobieniu tatuażu. Wtedy można mieć pewność, że skóra jest zagojona. W razie jakichkolwiek niejasności, warto dodatkowo zasięgnąć porady tatuatora.

Leave A Reply

Navigate