Rozwód i jego koszt w Katowicach

Rozwód bez wątpienia jest bardzo trudnym przeżyciem. Wpływa na nas na wielu płaszczyznach. Jest o tym trudniejszy, gdy w grę wchodzą małoletnie dzieci, podział majątku i szereg dodatkowych kwestii, których nierzadko nie rozumiemy, gdyż nie mamy fachowej wiedzy prawniczej. Jak przygotować się do rozwodu? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Rozwód koszty Katowice

Jedną z najtrudniejszych zmian w życiu bez wątpienia jest rozwód. Katowice są miastem, w którym znajdziemy wielu wykwalifikowanych specjalistów, dzięki którym cały proces może stać się łatwiejszy do przejścia. Często najtrudniejszą rzeczą, z jaką trzeba się zmierzyć, jest podział opieki nad małoletnimi dziećmi, utrata wspólnych dóbr materialnych, brak poczucia bezpieczeństwa. Zmienia się naprawdę wiele. Dzięki wsparciu doświadczonej kancelarii rozwodowej można dowiedzieć się, jak możliwie najmniej boleśnie przejść przez rozprawy i odpowiednio się do nich przygotować.

Adwokat rozwód Katowice

Sprawy rozwodowe wcale nie muszą ciągnąć się latami. Bardzo wiele zależy od tego, czy decydujemy się na rozwód bez orzekania o winie. Takie sprawy trwają krócej, nawet ok. 3-4 miesiące. Czas zdecydowanie się wydłuża w przypadku rozwodów z orzekaniem o winie. Wówczas każda ze stron przedstawia dowody celem wykazania winy swojego przeciwnika. Proces będzie tym dłuższy, im bardziej aktywna będzie strona w zakresie powoływania dowodów.

Jeśli para posiada dziecko/dzieci, sąd będzie orzekać o istotnych sprawach, które ich dotyczą. Rozstrzygnięte zostaną kwestie związane z władzą rodzicielską, określone będzie to, z którym z małżonków dziecko/dzieci pozostaną oraz jak będą wyglądały kontakty drugiego z małżonków z dziećmi. Ustala się również wysokość alimentów.

Adwokat Katowice rozwód

Czy rozwód jest drogi? Należy uiścić opłatę sądową, która wynosi 600 zł. Jeśli sprawa o rozwód bez orzekania o winie zakończy się, sąd z urzędu zwróci powodowi 300 zł z 600 zł, z kolei pozwany będzie musiał zwrócić powodowi na jego wniosek kwotę 150 zł. Wtedy koszt rozwodu dla każdej ze stron wiąże się z opłatą 150 zł.

Oczywiście należy także liczyć się z opłatami związanymi z poradami prawnymi. W profesjonalnej kancelarii porada kosztuje 250 zł. Honorarium za prowadzenie sprawy rozwodowej zależne jest od kilku czynników. Ostateczną wycenę można uzyskać podczas pierwszego spotkania z klientem lub kontaktując się z kancelarią w Katowicach.

Szczegółowe informacje dotyczące całej procedury oraz kosztów można znaleźć na stronie https://gaworkancelaria.pl/rozwod-katowice/.

Leave A Reply

Navigate