Problem z włosami? Rozwiąż go skutecznie!

Nie ma co ukrywać – włosy to nasza wizytówka. Jednak mimo to, większość z nas ma problem z włosami. Puszące się, końcówki są rozdwojone, włosy są zbyt matowe, łamliwe, siwieją. Te wszystkie niedoskonałości sprawiają, że tracimy pewność siebie. Jak rozwiązać problem z włosami, by zawsze były zdrowe i pełne blasku?

TWOJE WŁOSY SIĘ PUSZĄ

Puszenie się włosów jest jednym z najczęstszych problemów. Co ma wpływ na puszenie się włosów? Przede wszystkim, wysoka wilgotność. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie, które poradzi sobie z tym problemem. Wystarczy, że użyjesz kosmetyku, który działa jak uszczelniacz. Spray, który blokuje wnikanie wody we włosy będzie Twoim sprzymierzeńcem, dzięki któremu włosy pozostaną gładkie przez cały dzień.

ROZDWAJAJĄCE SIĘ KOŃCÓWKI

Rozdwajające się końcówki są szczególnie widoczne na ciemnych włosach. To za sprawą światła, które jest wtedy inaczej odbijane. Rozdwojone końcówki widzimy jako białe kropki, które szpecą naszą fryzurę. Nie bez powodu brunetki uważają rozdwojone końcówki za największy problem z włosami. Jak temu zaradzić? Niestety, ale nie ma kosmetyku, który w cudowny sposób sklei końcówki. Jedynym wyjściem jest ścięcie włosów, a następnie używanie kosmetyków, które zapobiegają rozdwajaniu. Jak dbać o włosy? Unikaj używania prostownicy i regularnie stosuj serum na końcówki. Szybko zobaczysz poprawę.

TWOJE WŁOSY WOLNO ROSNĄ

Jeśli posiadasz cienkie włosy, które trudno jest zapuścić, duży wpływ na to mają geny. Stres również nie wpływa korzystnie na wygląd – włosy stają się coraz bardziej cienkie. Normalny porost włosów to ok. 1 cm na miesiąc. Jeśli Twoje włosy rosną znacznie dłużej, możesz temu zaradzić. Przede wszystkim, zacznij brać suplementy i zdrowo się odżywiać. Zadbanie o włosy od wewnątrz ma ogromny wpływ. Warto także udać się do dermatologa. Cienkie włosy mogą być rezultatem stanów zapalnych. Konieczne jest usunięcie nadmiaru sebum oraz resztek produktów, które je powodują.
KOLOR SZYBKO BLAKNIE
Właścicielki farbowanych włosów wiedzą, jak szybko kolor potrafi stracić swój blask i zwyczajnie wyblaknąć. Samo farbowanie nie jest dobre dla włosów. Rozjaśnianie włosów czyni podwójne szkody, gdyż jest to usuwanie pigmentu oraz nakładanie tonera. Co możemy zrobić? Najlepszym rozwiązaniem byłoby przestać farbować włosy. Jeśli jednak Twoje włosy są siwe, a kolor matowy, możesz stosować specjalne maski i szampony. Dzięki temu mocno nawilżysz włosy i sprawisz, że będą wyglądały zdrowo.

Leave A Reply

Navigate