Wysyłka last minute – co zrobić, by prezent dotarł na czas?

Z pewnością każdy z Was zna sytuację, która często ma miejsce przed ważnymi świętami, np. Bożym Narodzeniem. Niestety, przesyłki docierają ze sporym opóźnieniem. Problem pojawia się wtedy, gdy zamawiamy prezenty dla bliskich online, zbliża się 24 grudnia, a paczki nadal nie ma…

Sama miałam taką sytuację przed świętami 2017. Paczka krajowa docierała do mnie… 32 dni! Oczywiście dotarła już po świętach, co – niestety – nieco wpłynęło na mój pozytywny nastrój. W ubiegłym roku, nauczona doświadczeniem, skorzystałam z nowego sposobu wysyłki prezentów. Poniżej podzielę się z Wami moim sposobem.

Wysyłanie paczki kurierem

Według mnie, najprostszym, a zarazem najlepszym sposobem na to, by prezent dotarł na czas, jest wysłanie go kurierem. Jest to o tyle przyjemniejsze, że wcale nie musimy wychodzić z domu. Niezależnie od tego, czy wysyłam paczki firmowe, prezenty dla bliskich czy zwyczajne listy, korzystam z serwisu Furgonetka. Jak wysłać paczkę kurierem? To banalnie proste – wystarczy skorzystać z darmowej rejestracji w serwisie, by móc nadawać przesyłki kurierskie zarówno firmom, jak i osobom prywatnym.

Zalety wysyłania prezentów kurierem

Przede wszystkim największą zaletą jest to, że przesyłki docierają na czas – już nawet następnego dnia. Możemy skorzystać z szeregu dodatkowych opcji, np. odbiór przesyłki do wskazanej godziny, odbiór przesyłki w weekendy itd.

Kolejny plus, to oczywiście koszt. Ceny przesyłek kurierskich są porównywalne do cen na pocztach, z tą różnicą, że docierają znacznie szybciej. Co więcej, kurier odbiera paczkę od Ciebie – nie musisz udawać się do żadnego punktu. Wybierasz dogodny dla siebie przedział godzinowy, dzień odbioru i czekasz na kuriera. Oczywiście, jeśli jest to dla Ciebie dogodniejsze, możesz skorzystać z punktu nadawania i odbioru paczek – ja jednak zawsze wolę, by kurier odebrał przesyłkę z moich rąk.

Ogromnym plusem jest także automatyczny monitoring przesyłek. Otrzymujemy również powiadomienie, gdy odbiorca otrzyma paczkę.

prezent

Zamawianie kuriera online

Zamawianie kuriera odbywa się poprzez serwis Furgonetka. Po rejestracji, wprowadzamy dane nadawcy i odbiorcy, informacje dotyczące przesyłki, m.in. rodzaj opakowania, waga, wymiary, a następnie pojawi nam się 10 firm kurierskich do wyboru wraz z propozycją cenową. Możemy nadawać przesyłki miejskie, krajowe oraz międzynarodowe.

Formularz, który musimy wypełnić, jest intuicyjny i pozwala na nadanie przesyłki w zaledwie 5 minut bez wychodzenia z domu. W razie potrzeby, możemy skorzystać z biura obsługi klienta, który pomaga rozwiązać najmniejszy problem.

Leave A Reply

Navigate