Czy warto zainwestować w portfel antykradzieżowy?

W dobie cyfryzacji staramy się nadążać za nowinkami w świecie zaawansowanej technologii. Często jednak zapominamy o zabezpieczeniach lub bagatelizujemy fakt ochrony własnych danych lub nawet pieniędzy. Doskonałym przykładem jest chociażby stosowanie kart płatniczych, których nie chronimy przed ewentualnymi próbami kradzieży i nie przejmujemy się tym, gdy kelner lub ktoś na recepcji w hotelu prosi nas o przekazanie mu swojego środka płatniczego, gdyż terminal ma rzekomo zbyt krótki kabel. 

Okazuje się, że czeka na nas o wiele więcej niebezpieczeństw, a złodzieje są w stanie ukraść nasze pieniądze, przechodząc zaledwie obok nas. W jaki sposób i jak się przed tym uchronić? W dalszej części materiału poznasz nie tylko portfel antykradzieżowy, ale także inne istotne informacje, które pozwolą Ci ochronić własne pieniądze. Pamiętaj, by nigdy nie bagatelizować umiejętności i kreatywności osób, które chcą wzbogacić się w nieuczciwy i nielegalny sposób, nie będąc przy tym złapanym. 

Co to jest portfel antykradzieżowy?

Portfel antykradzieżowy to konstrukcja, która zapobiega transferowi danych poprzez sygnał RFID, który wykorzystywany jest między innymi przez terminale płatnicze. Czytniki wykorzystane przez złodziei są na tyle czułe, że jeśli oszust podszedł do swojej ofiary na odpowiednią odległość, był on w stanie nawet przez materiał spodni, odczytać wszystkie niezbędne informacje, które udostępniały mu środki płatnicze. 

Co ciekawe, portfel antykradzieżowy nie różni się wyglądem od klasycznej konstrukcji. Coraz więcej popularnych marek wykorzystuje tę technologię w swoich propozycjach, dzięki czemu klienci mogą korzystać wciąż z elegancko wyglądających propozycji, które dodatkowo chronią ich przed czyhającymi złodziejami i oszustami. 

Na co uważać przy płatności kartą?

Przede wszystkim nigdy nie udostępniaj innym swojej karty płatniczej. Trzymaj ją zawsze przy sobie i miej ją na oku. Wystarczy chwila nieuwagi, by oszust lub złodziej dostał dostęp do danych, które pozwolą mu okraść Cię z oszczędności. Oczywiście nawet jeśli posiadasz portfel antykradzieżowy, stale musisz być czujny, gdzie i kiedy płacisz. Warto sprawdzać nawet kwotę, która widnieje na terminalu, ponieważ niezależnie, czy płacisz 100, czy 1000 złotych, musisz podać pin. Jest to często wykorzystywana technika w nocnych klubach, gdzie barman dodaje jedno zero do rachunku pijanego klienta. Oczywiście wbijając na kasę całą butelkę bardzo drogiego alkoholu, który jest specjalnie przygotowany na takie okazje. 

Leave A Reply

Navigate