Pomady do włosów – kosmetyki do stylizacji fryzur męskich

Panowie coraz bardziej świadomie wybierają kosmetyki do pielęgnacji włosów. Na rynku pojawia się mnóstwo produktów, które pozwalają na stworzenie wymarzonej, trwałej fryzury bez zbędnego obciążania i sklejania. Jednymi z topowych kosmetyków są pomady do włosów. Jak wybrać idealną pomadę? Jak układać włosy z jej pomocą?

Czym są pomady do włosów?

Wybierając odpowiednie kosmetyki do stylizacji, nie możemy kierować się wyłącznie ceną. Era produktów za kilka złotych, które jedynie sklejają włosy, zapewniając niezbyt estetyczny wygląd, już minęła. Z pewnością większość mężczyzn zetknęła się z pomadami do włosów, jednak nie miała okazji ich przetestować. Pomada to kosmetyk do stylizacji fryzury. Jej zadaniem jest ułożenie włosów i nadanie im mniejszego lub większego połysku.

Pomada znana jest już od wielu lat, jednak dopiero od niedawna zyskuje na popularności. Grono fanów pomad stale się powiększa, zatem nic dziwnego, że do wyboru jest coraz więcej produktów. Stąd wybór idealnej pomady bywa nie lada wyzwaniem.

Rodzaje pomad do włosów męskich

Do wyboru mamy m.in. pomady wodne. Tego typu produkty nakłada się na suche lub delikatnie wilgotne włosy. Wodna pomada sprawdzi się wtedy, gdy zależy nam na szybkim ułożeniu włosów bez konieczności stosowania suszarki. W kilka chwil można ujarzmić kosmyki. Pomada wodna zasycha na głowie, nie osypuje się. Fryzura będzie trzymała się cały dzień, a w razie potrzeby można ją poprawić, stosując zmoczony grzebień.

Drugi rodzaj to pomady woskowe. Kosmetyk ten w składzie ma przede wszystkim wosk i olejki. Nie zasychają one na włosach, lecz sprawiają, że zyskują one zdrowy wygląd. Starannie skomponowany skład sprawia, że włosy są odżywione, a pomada nie zasycha. Pomady woskowe będą odpowiednie dla panów z gęstymi włosami. W przypadku cienkich kosmyków mogłyby zbytnio obciążać fryzurę. Stosujemy niewielką ilość produktu, aby włosy nie wyglądały na przetłuszczone.

Jak nakładać pomadę?

Bardzo ważne jest również samo nakładanie pomady. Panowie często mają tendencję do przesady. Warto sprawdzić, co dobrze sprawdza się na włosach. Rozpoczynamy od nałożenia bardzo niewielkiej ilości produktu, rozcieramy go między palcami i delikatnie wcieramy we włosy. Jeśli efekt nie będzie zadowalający, wówczas zwiększamy ilość kosmetyku. Zbyt dużo pomady może nie wyglądać dobrze – w efekcie włosy będą wyglądać na tłuste lub uzyskamy efekt skorupy.

pomady do włosów

Jak wybrać odpowiednią pomadę do stylizacji włosów?

Wbrew pozorom, wybór idealnej pomady do włosów nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Początkowo precyzujemy własne potrzeby i oczekiwania. Przeważnie na tym etapie mamy już przetestowanych kilka produktów i wiemy, co nam w nich odpowiada, a co je przekreśla. Oczywiście ważnym, choć drugorzędnym aspektem, jest także zapach. Na szczęście do wyboru jest cała paleta rozmaitych pomad.

Wybierając pomadę, pamiętajmy, że dobre kosmetyki nie mogą kosztować kilku groszy. Składniki wykorzystywane do produkcji pomad osiągają często wysokie ceny. Są to m.in. drogocenne olejki. Uniwersalne, tanie produkty są tworzone z myślą o przeciętnym odbiorcy, dlatego wymagający mężczyzna nie będzie z nich zadowolony. Stworzą one nieestetyczną skorupę na głowie, mogą pozostawiać osad czy osypywać się na ramiona. Na dłuższą metę włosy będą także przesuszone i zniszczone. Aby wybrać odpowiednią pomadę, warto testować, jednak wybierajmy produkty renomowanych marek, z wyższej półki. Tanie kosmetyki to jedynie pozorna oszczędność. Na początek polecam zajrzeć na stronę https://stylishsoul.pl, gdzie znajdują się produkty do świadomej, męskiej pielęgnacji, stworzone z myślą o współczesnych wymaganiach.

Leave A Reply

Navigate