Polecane i sprawdzone płyny do jamy ustnej – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dbanie o higienę jamy ustnej to jedna z pierwszych czynności, jakiej uczą się dzieci w przedszkolu. Profilaktyka przeciwpróchnicza jest niezwykle ważna nie tylko na etapie dzieciństwa, ale także w dorosłym życiu. Jednak nie wystarczy tylko szczotkować zęby, aby uniknąć problemów dentystycznych i mieć piękny uśmiech. Ważne jest także stosowanie płynów do płukania jamy ustnej. Dowiedz się, jaki wybrać. 

Płyn do płukania to produkt, którego używa się po szczotkowaniu zębów, jako trzeci etap codziennej higieny uzębienia. Choć nie zastąpi szczoteczki, pomoże dotrzeć w najgłębsze przestrzenie międzyzębowe i zapewni właściwą ochronę przed chorobami zębów oraz dziąseł. Jedną z marek specjalizujących się w produkcji płynów do płukania jamy ustnej jest Listerine. 

Listerine Total Care i jego główne zalety w praktyce

Przykładasz wielką wagę do prawidłowej techniki szczotkowania zębów? Dbasz o regularne wizyty u dentysty, aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata? Codziennie dokładasz wszelkich starań, aby Twoje zęby były zdrowe i mocne? Nie możesz zapominać również o stosowaniu odpowiedniego płynu do płukania jamy ustnej. 

Na rynku istnieje wiele preparatów, które pomagają dbać o higienę uzębienia. Każdy z nich jest przeznaczony do innego rodzaju problemu. W ofercie np. Kozackiej Drogerii znajdziesz płyn Listerine w różnych wariantach:

  • dla dzieci, które wyróżniają się przyjemnym, malinowym smakiem. Ich formuła jest łagodniejsza niż w przypadku preparatów dedykowanych dorosłym, jednak nie mniej skuteczna. Odpowiednio skoncentrowane składniki aktywne, w tym fluor, pomagają usuwać bakterie z zębów, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej oraz chronić uzębienie przed ubytkami. To ważne, zwłaszcza podczas wyrzynania się zębów stałych,
  • dla dorosłych do redukcji płytki nazębnej, ochrony przed przebarwieniami i odświeżenia zapachu. Receptura została stworzona tak, aby eliminować bakterie odpowiedzialne za nieświeży oddech, ubytki oraz choroby zębów i dziąseł. Co ważne zadbano także o składniki aktywne, które pomagają zadbać o biały uśmiech.

Tajemnica skuteczności Listerine Total Care drzemie nie tylko w wyjątkowej formule, ale także regularnym stosowaniu. Płyn został tak opracowany, aby docierać w głębokie przestrzenie międzyzębowe, tam gdzie nie sięga, ani włosie szczoteczki, ani nić dentystyczna. Wystarczy płukać jamę ustną 30-60 sekund, aby dokładnie wyczyścić miejsca, takie jak policzki, język, dziąsła i podniebienie, w których lubią gromadzić się bakterie. Po użyciu nie trzeba płukać buzi, dzięki czemu płyn sprawdzi się świetnie w miejscach z utrudnionym dostępem do pitnej wody, np. podczas podróży, na biwakach itp. 

Kompleksowe działanie płynów do płukania jamy ustnej

Dentyści rekomendują stosowanie płynów do płukania jamy ustnej po każdym szczotkowaniu zębów, jako podstawowy element codziennej higieny uzębienia. Preparaty zawierają wiele cennych składników aktywnych, które pozytywnie wpływają na stan zębów błony śluzowej, takich jak:

  • olejki eteryczne, np. eukaliptusowy, mentolowy i tymolowy pomagające usunąć bakterie bez podrażniania jamy ustnej. Znajdziesz je m.in. w płynie Listerine Zero,
  • trójpolifosforan sodowy i pirofosforan tetrapotasu wspierające eliminowanie przebarwień bez ścierania delikatnego szkliwa zębów. Po użyciu produktu na powierzchni uzębienia pozostaje film ochronny, który zabezpiecza zęby przed powstawaniem nowych przebarwień. To doskonały wybór zwłaszcza dla smakoszy kawy lub nałogowych palaczy!
  • chlorek cynku i fluor, które razem przeciwdziałają gromadzeniu się płytki nazębnej, dzięki czemu chronią przed próchnicą. Te składniki znajdziesz np. w preparacie Listerine Total Care. Płyn sprawdzi się w codziennych sytuacjach, jako wsparcie profilaktyki przeciwpróchniczej,

Produkty do płukania jamy ustnej w naturalny sposób wspierają działanie pasty do zębów. Zapewnią nie tylko przyjemne uczucie odświeżenia i czystości, ale także ochronę przed niekorzystnym działaniem kwasów z pożywienia.

Dzięki swoim właściwościom, płyn Listerine z pewnością sprawdzi się do zachowania higieny jamy ustnej w ciągu dnia. Wystarczy minuta, aby przywrócić świeży oddech i czyste zęby, co z pewnością docenią Twoi współpracownicy oraz domownicy. 

Zmień swoje codzienne nawyki dotyczące higieny zębów i dziąseł. Stosuj płyn do płukania i pozbądź się problemów z jamą ustną raz na zawsze.

Leave A Reply

Navigate