Podolog – specjalista od Twoich stóp

Twoje stopy są suche i popękane? Szukasz specjalisty, który pomoże odzyskać im nie tylko piękno, ale również zdrowie? Masz problem z wrastającym paznokciem lub odciskami? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, dzięki, któremu dowiesz się czym zajmuje się podolog i na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu podologicznego.

Podologia – co to jest?

Podologia jest dziedziną, która zajmuje się nauką o kończynach dolnych oraz leczeniem chorób stóp. Słowo wywodzi się z greckiego słowa podos, które oznacza stopę, oraz logos, które oznacza naukę. Podolog Trójmiasto dba o to by stopy były nie tylko piękne i zadbane, ale również zdrowe. Wizyta u podologa jest najlepszą decyzją dla osób, które mają problemy począwszy od suchych, pękających pięt aż po problemy z nawracającymi infekcjami czy trudno gojącymi się ranami. Zabiegi podologiczne może wykonywać tylko osoba, która otrzymała uprawnienia do wykonywania tego zawodu.

Profilaktyka chorób

Podolog Trójmiasto poza dbaniem o piękny wygląd stóp oraz leczeniem ich chorób, zajmuje się także profilaktyką. Każdy zna powiedzenie “lepiej zapobiegać niż leczyć”, w tym przypadku również się to sprawdza. Przede wszystkim warto udać się do specjalisty z dzieckiem. Dzięki czemu ewentualna wada zostanie szybko wykryta i będzie można podjąć odpowiednie leczenie. Często gabinety podologiczne współpracują z ortopedą, fizjoterapeutą czy dermatologiem, dlatego w razie potrzeby pokierują pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Problemy, z którymi warto udać się do podologa

Do podologa przede wszystkim powinny udać się osoby, które mają odciski, brodawki czy suche pękające pięty. Często prowadzi to do różnego rodzaju infekcji i chorób, dlatego tak ważne jest, aby nie bagatelizować problemu. Osoby ze stopą cukrzycową, z wrastającym paznokciem lub grzybicą to kolejna grupa osób, która powinna uda się na badanie i skorzystać z zabiegów podologicznych. W swojej ofercie gabinety podologiczne posiadają również takie usługi jak masaż kończyn dolnych, profesjonalne obcinanie paznokci, dobór ortez oraz zakładanie opatrunków. Podczas wizyty specjalista zapewnia również profesjonalna poradę, jak dbać o stopy. 

 Jak wygląda wizyta u podologa?

Pierwsza wizyta zaczyna się od przeprowadzenie dogłębnego wywiadu z pacjentem, podczas, którego specjalista zadaje pytania na temat prowadzonego trybu życia, kontuzji i ewentualnie zauważonych problemów ze stopami. Po wywiadzie jest czas na badanie podobaroskopem. Specjalna mata na której pacjent staje boso, przekazuje pełny obraz stopy do komputera. Dzięki badaniu otrzymujemy informację na temat tego, która stopa, oraz jaka jej część jest bardziej obciążona. Po tym badaniu, specjalista wykonuje badanie manuale. Tylko dzięki przeprowadzeniu tych badań, można zdecydować o odpowiednim sposobie leczenia i znaleźć źródło problemu.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu?

Zanim wybierzesz gabinet zwróć uwagę czy osoba, która wykonuje zabiegi jest kwalifikowanym podologiem. Zapoznaj się z pełną ofertą gabinetu, zadzwoń i upewnij się czy gabinet przeprowadza badanie zanim wykona jakikolwiek zabieg. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że gabinet, który wybierzesz będzie bezpieczny, a zabieg będzie wykonany profesjonalnie. 

Leave A Reply

Navigate