Plexi w aranżacji wnętrz

Plexi w aranżacji wnętrz cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tworzywo to wyróżnia się atrakcyjną ceną, dlatego znajduje bardzo szerokie zastosowanie w domach, ogrodach. Ogromnym plusem jest także łatwość obróbki akrylowego szkła i możliwość stworzenia plexi na wymiar. Dzięki pleksiglas mamy spore możliwości aranżacyjne. Co warto wiedzieć o tym materiale?

Czym jest płyta plexiglas?

Płyta pleksi jest wysoce wytrzymałym tworzywem. Nadaje się do stosowania na ścianach, chroniąc je przed wilgocią i zabrudzeniami. Coraz częściej z pleksiglasu tworzy się także rozmaite ozdoby ścienne, półki. Dzięki temu, że plexi pozwala na łatwe przycinanie i formowanie, możliwe jest stworzenie niemal dowolnych kształtów: liter, gwiazd, kół, strzałek. W materiale można dodatkowo tworzyć otwory.

Płyta pleksi we wnętrzach

Jak wykorzystać plexi w aranżacji wnętrz? Atutem pleksiglasu jest to, że jest wysoce uniwersalny. To dlatego można wykorzystać go w kuchni, łazience, salonie, jadalni. Skutecznie zabezpieczy ściany przed plamami oraz wilgocią. Płyta plexi sprawdzi się także wtedy, gdy chcemy stworzyć atrakcyjną dekorację, np. w pokoju dziecięcym.

  • plexi w kuchni – płyta pleksi w kuchni często montowana jest pomiędzy blatem roboczym a szafkami znajdującymi się powyżej. Domownicy mogą cieszyć się efektem podobnym do szkła, jednak w znacznie niższe cenie. Szkło akrylowe jest odporne na wodę czy tłuszcz. Bardzo łatwo z pleksi można usunąć uporczywe zabrudzenia, a farba pod płytą nie straci swojego blasku.
  • plexi w łazience – pleksiglas jest ciekawą alternatywą dla klasycznych płytek. W niskiej cenie możemy cieszyć się oryginalnym efektem i skutecznym zabezpieczeniem przed wodą.
  • plexi jako dekoracja – płyta pleksi może pełnić także funkcję dekoracyjną. Coraz częściej wybiera się napisy z pleksiglasu, które zdobią ściany.

Gdzie kupić plexi na wymiar?

Wybierając plexi do wnętrz, warto skorzystać z możliwości zakupu na wymiar. Firmą oferującą płyty pleksi cięte do kształtu i na zamówienie jest https://plasticexpress.pl. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pleksiglas będzie dopasowany do naszych potrzeb. Do wyboru są m.in. plexi bezbarwna, plexi opal, plexi czarna, plexi biała czy plexi satynowa.

Plexi w aranżacji wnętrz
Plexi w aranżacji wnętrz – oferta Plastic Express

Plexi w aranżacji wnętrz – zalety rozwiązania

Jak zostało wspomniane wcześniej, zaletą pleksi jest twardość, wytrzymałość, odporność na wodę. Ogromnym udogodnieniem jest także bezproblemowe utrzymanie pleksiglasu w czystości. W przypadku zabrudzenia, wystarczy nawilżona ściereczka. To dlatego płyta plexi na ścianę jest strzałem w dziesiątkę. Korzystając z usług sprawdzonej firmy, można zamówić plexi na wymiar. Dzięki temu arkusz jest idealnie dopasowany do wybranego miejsca.

Do wyboru jest pleksi w różnych kolorach. Oczywiście można zdecydować się na wersję bezbarwną – wówczas pleksi przezroczysta nie zmieni wyglądu wnętrza, a jedynie zapewni funkcję ochronną. Można zabezpieczyć ścianę, blat biurka, stołu czy innego mebla. Często szkło akrylowe jest elementem nowoczesnego mebla, gdyż zastępuje tradycyjną taflę szkła. Półki są praktycznie niewidoczne, za to doskonale spełniają swoją funkcję. Pleksiglas znajdzie zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach, gdzie liczy się pomysł i podkreślenie własnego stylu.

Pleksi jest materiałem łatwym w obróbce, dlatego pozwala na “wyczarowanie” rozmaitych kształtów, przez co mieszkanie staje się po prostu ciekawsze. Oryginalnym rozwiązaniem jest pleksi czarna, która wprowadza do wnętrz elegancję. Każdy jednak może wybrać rozwiązanie skrojone na miarę oczekiwań.

Leave A Reply

Navigate