Pierwsze kroki do własnej firmy

Stawiając pierwsze kroki w biznesie, trzeba zapoznać się ze wszystkimi możliwościami. Profesjonalne podejście i rzetelne przygotowanie, na pewno ułatwi ci drogę do sukcesu. Dobrze przemyślany i skrupulatnie zaplanowany biznes ma znacznie większe szanse na sukces, niż spontanicznie powstała firma.

Jeśli brakuję ci funduszy na otworzenie własnej działaności to sprawdź listę najlepszych pożyczek na dowód na Matchbanker.pl. Jest to porównywarka bankowa, która profesjonalnie spełnia oczekiwania swoich klientów, używając prostego języka na stronie, aby warunki i opłaty związane z pożyczką były zrozumiałe dla każdego. Serwis jest całkowicie darmowy, szybki i przejrzysty. Na stronie znajduje się opis każdej z ofert pożyczki, możesz znaleźć również bazę terminów pożyczkowych, które należy poznać, aby pożyczać w sposób bezpieczny i korzystny pod względem finansowym.

Pomysł

Jednym z największych atutów, który wręcz sam podsuwa pomysł na biznes, jest doświadczenie i znajomość konkretnej branży. Osoba posiadająca za sobą wieloletnią historię zatrudnienia ma nie tylko wiedzę, ale także niezbędne umiejętności, zdolności, potrafi lepiej przewidywać i szybciej znajdzie wyjście z trudnych sytuacji. Jak to wykorzystać? Można otworzyć biznes, w którym świadczone będą usługi podobne. Dobrym rozwiązaniem może być także założenie biznesu niszowego. Warto zorientować się, co już na rynku istnieje, ale czym konsumenci nie są do końca nasyceni lub poszukują czegoś w nieco innej formie. Niewielka ilość konkurentów to mniejsza konieczność walki o klienta.

Biznesplan

Niewiele początkowych przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że dobrze skonstruowany biznesplan może zapewnić sukces firmie. Biznesplan to nic innego jak plan twojego biznesu, wykorzystywany przy ocenie opłacalności przedsięwzięć gospodarczych. Ważne jest by określić grupę odbiorców, do których kierujemy ofertę. Biznesplan powinien pokazać, że zakładana przez ciebie działalność zapewni płynność finansową i przyniesie zysk wystarczający na pokrycie wszystkich wydatków związanych z firmą.

Formy działalności

W pierwszych krokach firmy trzeba podjąć decyzję w jakiej formie chcesz założyć działalność. Na szczęście, jest to prostsze niż poszukiwanie pomysłu. W tym przypadku wybierasz z zamkniętego katalogu możliwości. W zależności od branży i rodzaju działalności, ilości wspólników czy możliwości finansowych można zdecydować się na jednoosobową działalność, spółkę cywilną lub też na jedną ze spółek osobowych czy kapitałowych.

Jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka cywilna?

Jednoosobowa działalność gospodarcza i spółka cywilna to formy działalności najlepsze na start. Ich założenie nie jest trudne ani kosztowne, a prowadzenie także nie powinno być problematyczne, nawet dla osób z niewielką wiedzą o prowadzeniu własnego biznesu.

  •      Jednoosobowa działalność gospodarcza jest prowadzona przez jedną osobę fizyczną. Osoba fizyczna rejestruje się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej składając wniosek CEIDG-1. Właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej ponosi pełną odpowiedzialność i odpowiada całym swoim majątkiem za należności i zobowiązania wynikające z jej prowadzenia.
  •     Spółka cywilna powstaje na podstawie umowy dwóch lub większej ilości wspólników, którymi mogą być zarówno osoba fizyczna jak i osoba prawna. W przeciwieństwie do jednoosobowej działalności gospodarczej, w momencie zakładania spółki cywilnej obowiązkowo należy ustalić wkład własny, który wniesiony będzie do majątku spółki przez każdego ze wspólników.

Po zarejestrowaniu pozostaje ci ciężka praca, motywacja i dobranie odpowiedniego zespołu.

Leave A Reply

Navigate