Pielęgnacja włosów farbowanych – wszystko, co trzeba wiedzieć

Farbowane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby kolor cieszył na długo, a kosmyki zachowały swój blask. Istnieje kilka zasad, dzięki którym pielęgnacja włosów farbowanych przestanie być tajemnicą. Przedstawiam je poniżej!

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Przede wszystkim należy zapoznać się z pojęciem porowatości włosów. Włosy farbowane są bardziej porowate. Oznacza to, że łatwiej absorbują i uwalniają wodę. W efekcie kolor szybciej blaknie. Bardzo ważne jest ograniczenie płukania włosów podczas codziennej kąpieli do minimum. Jeśli stosujemy odżywkę, to tę bez spłukiwania. Włosy myjemy ciepłą, ale nie gorącą wodą, bo kolor szybciej wypłowieje.

Oczywiście dobieramy odpowiednie kosmetyki. Pielęgnacja włosów farbowanych powinna opierać się na odżywkach i szamponach dedykowanych do włosów po koloryzacji. Raz w tygodniu można nałożyć maseczkę, dzięki której kosmyki będą bardziej nawilżone, a kolor bardziej trwały. Co istotne, jeżeli wybieramy kolor, który znacząco różni się od naturalnego, odrosty farbujemy co 3-4 tygodnie.

Pielęgnacja włosów farbowanych – praktyczne wskazówki

Bardzo dobrą praktyką, niezależnie od tego, czy mamy włosy farbowane, czy naturalne, jest przycinanie końcówek. Jeśli włosy są zdrowe, kolor dłużej będzie się na nich trzymał. Dodatkowo warto nawilżać kosmyki, wybierając odpowiednie serum. Najlepiej jest wybierać naturalne oleje, np. arganowy. Skutecznie odżywią one włosy bez niepotrzebnego obciążania i nie spowodują efektu przetłuszczenia. Odpowiednio troszczymy się również o skalp, stosując peelingi.

Jeśli nie jest to konieczne, nie stosujmy pielęgnacji na gorąco. Dajmy włosom naturalnie wyschnąć, lokówki czy prostownicy używajmy jedynie od czasu do czasu. Stylizacja na gorąco sprawia, że włosy są suche, szorstkie w dotyku. Wszystko ze względu na to, że są pozbawione protein. Jeśli należysz do grupy osób, które nie wyobrażają sobie układania fryzury bez suszarki, lodówki czy prostownicy, pamiętaj o odpowiednich kosmetykach. Spray ochronny, który zabezpiecza przed wysoką temperaturą to absolutna konieczność.

Latem najczęściej pamiętamy o ochronie skóry, ale zapominamy, że farbowane włosy nie lubią słońca. Promieniowanie UV uszkadza kosmyki, wysuszając je. W efekcie kolor jest wyblakły. Jeśli spędzamy upalny dzień na zewnętrz, zakładajmy czapkę lub kapelusz. Należy także zainteresować się ofertą kosmetyków ochronnych.

Leave A Reply

Navigate