Paznokcie tytanowe: nowy zabieg manicure

Chociaż dobrze znane od lat, dziś niemal tradycyjne metody stylizacji paznokci wciąż lubiane są przez klientki, świat idzie do przodu – poszukiwane są techniki, które zapewnią trwałość, bezpieczeństwo i piękno. Od kilku lat coraz bardziej popularny staje się w Polsce manicure tytanowy. Na czym polega?

Manicure tytanowy, czyli tytanowe paznokcie

Jak sama nazwa wskazuje, paznokcie tytanowe mają w składzie dwutlenek tytanu: nie jest on co prawda najważniejszy, ale ważny. Nie dość, że zapewnia trwałość i daje niemal „tytanową” siłę, to jeszcze wzmacnia płytkę paznokcia i sprawia, że jej zdrowie znacznie się poprawia.

Manicure tytanowy szczególnie lubią więc panie ze zniszczonymi paznokciami – męczące może być dla nich choćby stosowanie przez wiele lat lakierów hybrydowych. Chętnie paznokcie tytanowe nakładają sobie też panie, u których inne rodzaje stylizacji paznokci słabo się trzymają – tytanowe paznokcie potrafią zachowywać nieskazitelny wygląd przez kilka tygodni, a problemem staje się wówczas tylko odrost.

Paznokcie tytanowe: na czym to polega?

Tajemnica zabiegu tkwi w tym, że do jego użycia niepotrzebne są lampy utwardzające: jak wiadomo częste narażanie naszej skóry na światło UV może mieć niekorzystne, długofalowe konsekwencje. Przy manicure tytanowym używane są wyłącznie pudry, w których – po odpowiednim przygotowaniu płytki i nałożeniu specjalnych preparatów – zanurza się nasze paznokcie (można je również pudrami tytanowymi posypać).

Specjaliści zalecają jednak ostrożność przy samodzielnym wykonywaniu tego rodzaju manicure’u. – W internecie dostępnych jest dużo zestawów do manicure’u tytanowego, ale trzeba pamiętać, że to zabieg wbrew pozorom dość złożony, wymagający precyzji i doświadczenia – zaznacza Bożena Skorupka, specjalizująca się w manicurze tytanowym manicurzystka z prestiżowego salonu w Warszawie Tallulah. – Paznokcie tytanowe są bardzo estetyczne, trwałe, zdrowe i bezpieczne, ale żeby tak było, warto korzystać ze sprawdzonych miejsc, które oprócz dobrej techniki zapewniają sterylność, częstą dezynfekcję i jednorazowe materiały do manicure.

Manicure tytanowy w Tallulah
Manicure tytanowy w Tallulah

Możliwości tytanowych paznokci

O manicurze tytanowym panuje wiele niesprawdzonych, obiegowych opinii – warto je skonfrontować z informacjami od profesjonalistów, np. takimi, jakie zamieszczone zostały na stronie tallulah.pl w artykule „Manicure tytanowy”. Paznokcie tytanowe powinny być bowiem wykonywane z pudrów o określonym składzie i produkowanych przez sprawdzoną markę.

Dobra manicurzystka jest w stanie wykorzystać ogromne możliwości, jakie daje dziś manicure tytanowy: można tą metodą wykonać jednolity kolor, manicure french, a także przedłużyć paznokcie. Zdarza się, że stosuje się również paznokcie tytanowe na stopach, chociaż dość rzadko – paznokcie są wtedy dość twarde, co w codziennym życiu nie wszystkim paniom odpowiada.

Właściwie nie ma przeciwskazań do manicure’u tytanowego, ale zawsze warto sprawdzić, czy nie jesteśmy uczulone na żaden ze składników pudrów.

Leave A Reply

Navigate