Odzież skateboardowa – jak wybrać strój na deskę?

Odzież skateborardowa musi być przede wszystkim wygodna. Osoby, które jeżdżą na deskorolce, najczęściej wybierają przestrzeń miejską do treningów. To dlatego ogromna część ubrań na deskę skupia się wokół stylistyki streetwearowej. Na co zwracać uwagę, wybierając poszczególne elementy garderoby?

Idealna odzież skateboardowa, czyli jaka?

Warto kierować się przede wszystkim jakością. Dobra odzież skateboardowa to taka, która jest wykonana z przewiewnych materiałów gwarantujących odpowiednią cyrkulację powietrza. Podczas jazdy na deskorolce liczy się komfort. Bluzy lub koszulki na deskę najczęściej produkowane są z bawełny. To najpopularniejszy materiał, który przekłada się na wygodę, trwałość i swobodę jazdy. Należy unikać materiałów syntetycznych – szczególnie poliestru. Sztucznym włóknem jest także wiskoza, jednak przepuszcza ona powietrze i sprawia, że odzież jest wytrzymała, dlatego można się na nią zdecydować.

Wygodne ubrania na deskę

Jazda na desce wymaga wygodnej odzieży, która nie krępuje ruchów. Odpowiednie będą zatem luźne spodnie, zwiewne t-shirty lub przewiewne koszule, a także szerokie bluzy. Jeśli jeździmy na deskorolce niemal przez cały rok, przyda się także dobrej jakości kurtka, która jest przeciwdeszczowa. Dobrze jest także zainwestować w odzież/bieliznę termiczną.

Choć ubrania na deskę są utrzymane w podobnej stylistyce, nie warto zapominać o podkreśleniu indywidualnego stylu. Odzież powinna oddawać ducha tego sportu. Wybierajmy fasony, wzory, nadruki, kolory, które są zgodne z naszym gustem. Gdy na co dzień jeździmy na desce, bardzo łatwo o wszelkie otarcia czy dziury w odzieży sportowej. Warto mieć do tego dystans. Takie “detale” pokazują, że skateboarding to nie tylko chwilowa zajawka, a styl życia. Ubrania opowiadają historię jazdy na deskorolce, zatem nie należy przejmować się każdą, nawet najmniejszą wadą.

Gdzie kupić ubrania do jazdy na deskorolce?

Ubrania do jazdy na desce najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach z odzieżą tego typu. Wówczas można mieć gwarancję, że wybiera się wysokiej jakości ubrania w rozsądnych cenach. W sklepach internetowych można liczyć na okresowe promocje czy wyprzedaże, dzięki czemu zakup odzieży skateboardowej nie zrujnuje budżetu.

1 Comment

Leave A Reply

Navigate