Odpowiednia pielęgnacja włosów, czyli jaka?

Jeśli jesteście ze mną dłuższy czas, na pewno wiecie, że jestem prawdziwą włosomaniaczką. Uwielbiam testować wszelkie nowości i chętnie dzielę się z Wami informacjami o tym, które kosmetyki się u mnie sprawdziły, a które są kompletną klapą. Moim bezkonkurencyjnym numerem 1 jest Castor Oil, efekty jego stosowania pokazywałam Wam na blogu. Dzięki niemu udało mi się szybko zapuścić włosy, są dużo zdrowsze i mam mnóstwo baby hair. Dziś przychodzę do Was z wpisem o odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Jaka powinna być odpowiednia pielęgnacja włosów?

Wiadomym jest, że rodzaj pielęgnacji musimy dopasować do naszej skóry głowy. W zależności od problemu, który u nas występuje, postępujemy inaczej. Dlatego skupię się na uniwersalnych radach, które pomogą Ci zapuścić długie, lśniące włosy. Piszę jedynie o kosmetykach, suplementach, które się u mnie sprawdziły 😋.

Jak prawidłowo myć włosy?

Niby oczywista sprawa, ale sama do niedawna popełniałam nieświadomie wiele błędów. Włosy myjemy wtedy, gdy tego wymagają. Jeśli skóra głowy jest przetłuszczona bądź włosy wyglądają na nieświeże, powinnaś myć włosy codziennie. Wiele dziewczyn popełnia ten BŁĄD i kupuje szampony dopasowane do rodzajów włosów – suchych, zniszczonych, przetłuszczających się etc. Tymczasem, szampon powinien być dopasowany do skóry głowy. Jego głównym zadaniem jest zmycie środków do stylizacji, oczyszczenie skóry, rozwiązanie problemu.

Technika mycia włosów

Szamponem myjemy włącznie skórę głowy – nie nakładamy go na całe włosy, ponieważ szarpanie i tarcie może prowadzić do ich uszkodzenia. Nakładanie szamponu na całe włosy powoduje także, że się plączą i trudniej je rozczesać. Opuszkami palców wykonujemy delikatny masaż skóry głowy, a następnie spłukujemy pianę letnią wodą. Odpowiednia pielęgnacja włosów zaczyna się przede wszystkim od dokładnego mycia!

prawidłowa pielęgnacja włosów

Czego unikać w pielęgnacji włosów?

Jeśli używasz suszarki lub prostownicy, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu włosów. Suszenie zaczynaj od chłodnego powietrza. Suszarkę trzymaj ok. 20-30 centymetrów od głowy, a włosy susz partiami.

Kosmetyki i suplementy na włosy

Moje hity kosmetyczne na włosy prezentowałam Wam w osobnym wpisie. Obecnie używam szamponu Babci Agafi, który bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy. Maski, które się u mnie sprawdzają to O’Herbal oraz te z linii Wierzbicki i Schmidt. Końcówki zabezpieczam fluidem Gliss Kur – w przeciwieństwie do olejków, nawet, gdy nałożysz go zbyt dużo, włosy nie wyglądają na tłuste. Fluid sprawia, że łatwiej się rozczesują i są błyszczące.

Suplementy na włosy

Najlepszym suplementem na włosy, który można kupić za ok. 10 zł są drożdże Humavit. Występują w rozmaitych konfiguracjach. Obecnie mam wersję ze skrzypem i pokrzywą. Przekonałam do nich wielu moich znajomych i wszyscy są zachwyceni. Humavit pomaga także na paznokcie i niedoskonałości cery. Obecnie testuję także Misie na zdrowe włosy – witaminy w postaci żelek. Gdy skończy mi się opakowanie, opowiem o moich wrażeniach 😌.

Leave A Reply

Navigate