O czym poinformować lekarza medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Oznacza to, że coraz więcej osób korzysta z jej usług na szeroką skalę. Pamiętajmy, że przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej powinno się przejść rzetelną rozmowę z lekarzem. To właśnie w czasie pierwszej wizyty lekarz zbiera najważniejsze informacje odnośnie stanu zdrowia pacjenta. Dzięki temu uzyskuje on informacje o historii medycznej, co daje mu możliwość przewidywania potencjalnych trudności i skuteczne zakwalifikowanie do zabiegu. Jakie informacje przed zabiegiem są niezbędne dla lekarza medycyny estetycznej? Podpowiadamy!

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Podczas konsultacji lekarz medycyny estetycznej zbiera szczegółowy wywiad dotyczący naszego stanu zdrowia i przeprowadzonych do tej pory zabiegów. Ustala i omawia wszelkie problemy związane z naszym zdrowiem oraz samooakceptacją. Co ważne, lekarz medycyny estetycznej dopytuje również o oczekiwania względem określonego zabiegu. Dzięki temu określa zakres działań i szczegóły dotyczące planowanych zabiegów. Dodatkowo opracowuje indywidualny plan terapii, a także ustala harmonogram postępowania, jakim kieruje się medycyna estetyczna. Szczecin jest jednym z wielu miast w Polsce, który świadczy najwyższą jakość usług w tym sektorze. 

Przewlekłe choroby

W trakcie pierwszej wizyty koniecznie należy poinformować lekarza o występowaniu przewlekłych chorób i dokładnie opisać ich charakter oraz natężenie. Nie wszystkie choroby są przeciwwskazaniem do zabiegów medycyny estetycznej, ale mogą mieć wpływ na okres rekonwalescencji czy przygotowanie do zabiegu. Zatem ostateczna decyzja należy do lekarza. Szczególnym rodzajem schorzeń są te o podłożu autoimmunologicznym, na przykład Hashimoto, gdyż mogą one znacząco wydłużać okres gojenia się ran. 

Stale przyjmowane leki 

Niezwykle ważna informacją dla lekarza jest lista stale przyjmowanych leków przez pacjentów. Niektóre z substancji czynnych w nich zawartych mogą wchodzić w interakcje z preparatami używanymi podczas zabiegu. Istnieje także grupa leków, która znacząco zaburza krzepnięcie krwi. Poinformowanie lekarza medycyny estetycznej przed zabiegiem umożliwia znalezienie skutecznego rozwiązania, bowiem w wielu przypadkach istnieje możliwość tymczasowej zmiany leków na takie, które nie rozrzedzają krwi. 

Alergie i uczulenia

Pamiętajmy, że kolejne ważne informacje przed zabiegiem to przede wszystkim alergie. Niektóre reakcje alergiczne występujące podczas zabiegu mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia pacjenta. W czasie rekonwalescencji mogą również pojawić się groźne konsekwencje. 

Leave A Reply

Navigate