6 rzeczy, których powinna się nauczyć każda niezależna kobieta

Co powinna umieć niezależna kobieta? Choć nie ma absolutnie nic złego w proszeniu innych o pomoc, jest kilka podstawowych rzeczy, które każda z nas powinna nauczyć się robić samodzielnie, by być niezależną. Oto lista.

Co powinna umieć niezależna kobieta?

1. Używanie własnych narzędzi – nie chodzi tu bynajmniej o pędzle do makijażu. Warto, by każda z nas miała choćby niewielki zestaw narzędzi, dzięki którym powiesimy na ścianie ulubione zdjęcie – młotek, śrubokręt czy wiertarkę.

2. Gotowanie podstawowych potraw – i kobiety, i mężczyźni powinni potrafić gotować. Przeważnie uczymy się tego na studiach, gdy sytuacja zmusza nas do przetrwania. Nie musisz być szefem kuchni, ale warto wiedzieć, jak obierać warzywa, ugotować makaron itp. Zwłaszcza, że w Internecie można znaleźć mnóstwo łatwych przepisów na pyszne potrawy.

3. Płacenie swoich rachunków – jako nastolatkowie przeważnie mieszkamy z rodzicami, dlatego sprawy finansowe w ogóle nas nie obchodzą i nie dotyczą. Dorosłość bywa brutalna – nagle uświadamiamy sobie, ile opłat czeka nas w każdym miesiącu. W tej kwestii polegaj wyłącznie na sobie – zapisuj terminy płatności, rób przelewy internetowe i miej wydatki pod kontrolą.

4. Przyznawanie się do błędu – to nic złego, jeśli okaże się, że tym razem nie masz racji. Bez względu na płeć, niektórzy mają tak ogromne ego, że przyznanie się do porażki graniczy dla nich z cudem.

5. Kształcenie się – każdy z nas ma dziedziny, w których czuje się mocny. Życie w biegu nieustannie rzuca nam nowe wyzwania i nigdy nie wiemy, kiedy spotka nas coś nieoczekiwanego. Nie warto zamykać się na naukę nowych rzeczy. W końcu uczymy się całe życie.

6. Jak naprawić sprzęty – chodzi oczywiście o te podstawowe, jak telefon z klapką, stary telewizor, ale także nieco bardziej skomplikowaną elektronikę. Raz na jakiś czas warto wezwać pomoc, ale może odkryjesz w sobie żyłkę złotej rączki?

Co dodałybyście do tej listy? Zgadzacie się, że te rzeczy powinna umieć każda niezależna kobieta? Chętnie przeczytam Wasze propozycje!

Leave A Reply

Navigate