Nie musisz się godzić z łysieniem! Przeszczep włosów innowacyjną metodą

Włosy to prawdziwe ukoronowanie urody. Od nich naprawdę wiele zależy. Zdrowe, gęste i lśniące włosy to marzenie wielu osób. Nie każdym są jednak dane. Niektórzy choć bardzo się starają, nie są w stanie uzyskać pięknych, zdrowych włosów. Mogą być przesuszone, zniszczone czy cienkie. Mogą też po prostu wypadać. A wypadanie włosów to dla wielu osób ogromna tragedia, prawdziwy powód do rozpaczy i wstydu. Wcale tak nie musi być. Nie zawsze da się powstrzymać proces łysienia, nie zawsze będzie można uratować fryzurę. Zawsze jednak można o nią walczyć. Przeszczep włosów to zabieg znany już od lat. I choć do przeszczepu włosów wiele osób od dawna podchodzi bardzo sceptycznie, to jednak coraz bardziej zwiększa się grono jego zwolenników. Chodzi w końcu o mieszki włosowe. Zabieg transplantacji włosów może być wykonywany wieloma metodami. Rozwój technologii i medycyny jako taki i tutaj jest bardzo widoczny.

  1. Dbałość o włosy
  2. Przeszczep włosów
  3. Jak wygląda przeszczep włosów?
  4. Kto może przeszczepiać włosy?
  5. Dla kogo przeszczep włosów?

Zadbaj o swoje włosy

O włosy warto dbać. W końcu to na włosy wiele osób wraca pierwszą uwagę. Nie ma w tym nic dziwnego – one potrafią naprawdę wiele powiedzieć o danej osobie. Łysienie zawsze jest problemem, nie zawsze można je też powstrzymać. Czasami związane jest to z chorobami – wtedy, żeby zatrzymać łysienie, należy podjąć leczenie. Czasami jednak odpowiadają za to czynniki genetyczne i włosy po prostu wypadają. Nie trzeba jednak całkiem żegnać swoich mieszków włosowych. Można za to przejść zabieg transplantacji włosów. Wiele osób uważa, że transplantacja włosów jest niemożliwa. Takie osoby uważają, że łysienie androgenowe to coś, do czego trzeba po prostu przywyknąć – tak samo jak do łysek skóry głowy. Jednak to nie do końca prawda.

Nie musisz się godzić na brak włosów – przeszczep włosów

Wcale nie musisz się poddawać i godzić z łysiną. Możesz mieć przeszczepione mieszki włosowe. W końcu przeszczep włosów to wcale nie taka nowa rzecz – można było o niej czytać i dowiadywać się już wiele lat temu. Pewną nowością jest jednak przeszczep włosów metodą fue. Warto bowiem wiedzieć, że są różne podejścia do przeszczepu włosów. W związku z tym istnieją różnorodne techniki, które są z mniejszym lub większym powodzeniem stosowane. Nie ma jednak sensu, by tracić czas i pieniądze na podejrzany, niesprawdzony przeszczep włosów. Warto za to znaleźć coś na czym można polegać, na przykład właśnie przeszczep włosów metodą fue.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Każdy przeszczep włosów, zależnie od metody, może wyglądać zupełnie inaczej. Tutaj dowiesz się więcej o przeszczepie włosów metodą fue. Podczas zabiegu pacjent nic nie czuje – całość odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Na czym polega przeszczep włosów tą konkretną metodą? To wcale nie jest takie skomplikowane, jakby się mogło wydawać. Polega on na przeszczepieniu mieszków włosowych z części potylicznej tam, gdzie występuje problem łysienia. Podczas tego typu zabiegu przeszczepu włosów nie trzeba używać skalpela, nie trzeba też szyć skóry, dlatego dyskomfort jest ograniczony do absolutnego minimum. Pierwszych efektów nie zobaczysz natychmiast, to utrata włosów jest widoczna praktycznie od razu. Przeszczepionych włosów w pełnej krasie doszukuj się jednak dopiero po 12 miesiącach. Wielu osobom mogłoby się to wydawać długo – po 12 miesiącach może się bowiem zdarzyć wiele rzeczy. Jednak proces gojenia musi trwać, a na skórze głowy przeszczep najpierw musi się przyjąć. Liczy się też kierunek wzrostu włosów. Nowe włosy odrastają powoli, a okres rekonwalescencji musi trochę potrwać nawet jeśli ten zabieg zaliczany jest do zabiegów małoinwazyjnych.

Kto zajmuje się przeszczepem włosów?

Zabiegu transplantacji włosów może dokonać tylko specjalista. Osoba z kierunkowym wykształceniem i ktoś, kto po prostu zna się na rzeczy. Znieczulenie miejscowe nie może być wykonane przez przypadkową osobę. Lepiej też nie ufać przypadkowym osobom, że poradzą sobie z tego typu zabiegiem. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to przed rozpoczęciem zabiegu nie bój się zadawać pytań. Nie bój się sprawdzać kwestii, co do których masz wątpliwości. Metoda fue nie jest czymś, co jest jeszcze bardzo rozpowszechnione, więc masz prawo mieć wątpliwości. A ktoś, kto wie, czym jest metoda fue i potrafi ją stosować, a także ma już w tym temacie doświadczenie z całą pewnością odpowie ci na wszystkie pytanie – łącznie z tym jak wygląda cały przebieg zabiegu czy jaki powinien być stan włosów przed zabiegiem jako takim. Dowiesz się też ile taki zabieg trwa i czego możesz się po nim dokładnie spodziewać.

Kto może mieć przeszczepione włosy?

Zabieg ten polecany jest zwłaszcza u osób, które dotknięte są łysieniem androgynicznym, choć nie tylko w tym przypadku. Dużo zależy od twojej linii włosów. W niektórych przypadkach możesz mieć całkiem uzasadnione wątpliwości – nie bój się więc pytać, czy nadajesz się do tego typu zabiegu. Przeszczep włosów wykonywany jest w dobrych, sprawdzonych i renomowanych miejscach tylko u osób, u których ma on ogromną szansę na całkowite powodzenie.

Leave A Reply

Navigate