Napój kokosowy i jego cenne właściwości

Napój kokosowy, zwany także mlekiem kokosowym jest doskonałą alternatywną dla osób z nietolerancją laktozy. Pochodzi z miąższu dojrzałych kokosów i ma delikatny smak i zapach. Bez problemu można zastąpić nim mleko krowie, jak i każde inne pochodzenia zwierzęcego. Sprawia to, że po napój kokosowy chętnie sięgają wegetarianie lub weganie, jak i osoby dbające o zdrowe odżywianie. Nic zatem dziwnego, że ‘mleko’ kokosowe należy do supernapojów, które cieszą się coraz większą popularnością. Poznaj jego wszystkie właściwości!

Napój kokosowy – zdrowie w Twoim zasięgu

‘Mleko’ kokosowe to napój pozyskiwany z bielma kokosowego. Powstaje w wyniku moczenia orzecha w wodzie, jego ogrzania i wyciśnięcia. Ma kremowo-płynną konsystencję, dlatego świetnie gasi pragnienie, a także idealnie spisuje się w kuchni – jest składnikiem wielu dań, szczególnie azjatyckich. Posiada cenne właściwości, dlatego z roku na rok przybywa zwolenników napoju kokosowego. Jego wartości odżywcze mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jak i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Napój kokosowy w swoim składzie zawiera takie witaminy i minerały, jak:

  • wapń,
  • błonnik,
  • magnez,
  • fosfor,
  • potas,
  • żelazo
  • witaminy: A, C, E oraz te z grupy B.

Warto jednak wiedzieć, że nie każdy napój kokosowy ma takie same właściwości. Różnią się one w zależności od producenta. Kupując ‘mleko’ kokosowe przede wszystkim zwróć uwagę na jego skład. Szczególnie chodzi tutaj o substancje słodzące, a także konserwujące. Ich ilość powinna być jak najmniejsza. Zatem jaki napój kokosowy wybrać, aby mieć pewność, że dostarczamy do organizmu wartościowe składniki?

Napój kokosowy La Mandorle – francuska precyzja

Francuska marka La Mandorle oferuje szereg produktów w 100% ekologicznych, bez laktozy, bez glutenu, bez dodatku cukru, konserwantów, słodzików i innych polepszaczy. Wśród nich można znaleźć napój napój (mleko) migdałowo-kokosowy w płynie, czy napój (mleko) kokosowy w proszku, który również zawiera sporo wartości odżywczych. Warto dodać, że ‘mleko’ kokosowe w proszku to gest na rzecz ochrony naszej planety – 1 opakowanie zawiera 400 g produktu, co daje aż 4-5 litrów napoju!

Wszystkie składniki ‘mleka’ kokosowego pochodzą z upraw ekologicznych, o czym świadczą certyfikaty: EKOCERT i COBICO. To, co wyróżnia napoje roślinne marki La Mandorle to m.in. znacznie wyższa zawartość białka, w porównaniu do innych, jakie możesz spotkać na sklepowych półkach. Komponenty zawarte w produktach La Mandorle są poddawane wielu testom, dlatego stawiając na nie masz pewność, że są odpowiednie i w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia.

‘Mleko’ kokosowe w codziennej diecie

Bez wątpienia napój kokosowy zasługuje na to, aby znalazł się w Twojej codziennej diecie. Jest doskonałym źródłem składników odżywczych, które zapewnią Twojemu organizmowi mega dawkę siły i witalności. Naturalne sposoby żywienia niosą ze sobą wiele korzyści. Tak samo jest w przypadku ‘mleka’ kokosowego, które wykazuje wysoką zawartość tłuszczy MCT. Doskonale przyswajają się przez ludzki organizm – podlegają przyspieszonym procesom spalania, a tym samym w znacznie szybszym tempie dostarczają energii. Spożywanie napoju kokosowego na co dzień to coś, czego potrzebujesz!

Leave A Reply

Navigate