Najlepsze buty do zajęć fitness na sali

Zespołowe treningi na sali fitness to doskonały pomysł na zgubienie zbędnych kilogramów, doskonałą zabawę w rytm muzyki oraz na wspólny trening z najlepszą przyjaciółką. Przygotowując swoją garderobę do tego typu zajęć, warto pamiętać nie tylko o zakupie modnego stroju treningowego, ale o najważniejszym z elementów – o butach do ćwiczeń. Żeby wybrać te właściwe należy wybrać takie, które będą gwarantować nam dobrą przyczepność do podłoża, która jest nie niezwykle ważna podczas poruszania się czasem po śliskich powierzchniach. Kolejnym z ważnych aspektów, który powinniśmy wziąć pod uwagę kupując nowe buty na salę fitness jest wygoda naszych stóp. Za komfort stóp podczas aktywności fizycznej będzie odpowiadać właściwa podeszwa, o której dowiecie się czytając dzisiejszy wpis.

Przyczepność

Bezpieczeństwo podczas treningów to podstawa. Nie wiadomo na jaką podłogę trafisz będąc na zajęciach zumby czy też pilates, a zbyt śliskie podłoże może spowodować upadek, czy też inne kontuzje z tego powodu. Bezpieczeństwo na sali zapewni Ci to specjalnie wykonana podeszwa, która będzie dobrze przyczepiać Twoje stopy do podłoża. Często tego rodzaju buty do fitnessu posiadają specjalną powierzchnię, wykonaną z gumy, która pozwoli na tarcie o podłoże. To pozwoli Ci na bezpieczne wykonywanie ruchu będąc nawet na najbardziej intensywnych zajęciach fitness.

Stabilność

Będąc na zajęciach, gdzie podczas ćwiczeń operuje się różnymi ciężarami warto wybrać buty, które zapewnią nam stabilność podczas wykonywania ruchów. Aby wybrać tego rodzaju buty, podeszwa również odgrywa bardzo ważną rolę. Buty powinny posiadać twardą podeszwę, która nie pozwoli na ewentualne odchyły, czy wyginanie się na boki. Oprócz tego, stabilność zapewni nam model butów, który będzie można związać za pomocą sznurówek. Wahając się podczas wyboru butów pomiędzy zapinanymi na rzepy, a wiązanymi, polecamy wybierać buty sznurowane.

Lekkość

Buty do zajęć na sali fitness powinny być wygodne, a przez to lekkie. Podczas wykonywania ruchów nie powinny zwracać naszej uwagi. Z tego względu stawiajmy na obuwie z lekkich materiałów, a jednocześnie wytrzymałego tworzywa. Jedną z propozycja butów są asics buty damskie, które oprócz wspomnianych funkcji znajdziesz w szerokiej stylizacji oraz kolorystyce do wyboru. Asics buty damskie znajdziesz również w wersji do biegania oraz do uprawiania innych typu sportów.

Ulepszenia

Część butów do fitnessu znajdziemy obecnie z wieloma ulepszeniami oraz z wyjątkowymi funkcjami. My jednak proponujemy stawiać na sprawdzone obuwie, które będzie posiadać wszystkie z powyższych cech obuwia w sam raz na sale fitness. Pamiętajmy, że obuwie wraz z dodatkowymi funkcjonalnościami jest atrakcyjne, lecz niezbędne do wykonania dobrego treningu.

 

Jednym z najlepszych dystrybutorów butów Asics w Polsce jest sklep e-megasport.com, a ofertę tego producenta na buty damskie możecie znaleźć klikając w ten link: https://e-megasport.com/zul_m_Buty-Damskie_Asics-lifestyle-1210.html

Leave A Reply

Navigate